Z Archiwum Architekta – warsztaty edukacyjne z zakresu architektury i urbanistyki

InfoBox, ul. Świętojańska 30, Gdynia
📅 sobota 09.12.2017 do niedziela 10.12.2017
bezpłatne
Z Archiwum Architekta - warsztaty edukacyjne z zakresu architektury i urbanistyki

Miasto Gdynia zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na bezpłatne warsztaty edukacyjne z zakresu architektury i urbanistyki. Poznaj Gdynię Z Archiwum Architekta!

Zapraszamy wszystkie ciekawe świata dzieci w wieku 7-12 lat do InfoBoxu na cykl bezpłatnych warsztatów edukacyjnych z zakresu historii architektury, sztuki, urbanistyki i planowania. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z podstawowymi technikami budowlanymi, poznają style w architekturze, a także stworzą wspólny, wielkoformatowy projekt własnego miasta. Zabaw się w detektywa stylu i wiedzy Z Archiwum Architekta.

Warsztaty odbywają się w trybie weekendowym (18.11/19.11, 3.12/4/12, 9.12/10/12), w godzinach 11:30-15:30. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe pod adresem WARSZTATYINFOBOX@GDYNIA.PL.

Każdy weekend poświęcamy innym zagadnieniom.

Weekend I (sobota): techniki budowania i tworzenia budynków, rozpoznawanie materiałów budowlanych, style architektoniczne, budowa makiety własnego miasta

Weekend I (niedziela): techniki planowania przestrzeni mieszkaniowych, dekoracja wnętrz, tworzenie projektu własnego pokoju, budowanie makiet własnego pokoju/mieszkania

Weekend II (sobota/niedziela): tajemnice elewacji, budowa własnych brył geometrycznych i przestrzennych, poznanie słownictwa z zakresu elewacji budynków i ich zewnętrznej dekoracji.

Weekend III (sobota/niedziela): pakowanie ekwipunku ekipy remontowej, poznanie narzędzi i słownictwa związanego z narzędziami remontowymi i remontami, zajęcia praktyczne, budowa domków dla ptaków z gotowych, recyclingowych półproduktów.

Architektura jest najbardziej humanistyczną nauką techniczną, pozwalającą na twórcze tłumaczenie kwestii związanych z budownictwem, filozofią, symetrią, a nawet naukami społecznymi. Mając do dyspozycji tak niezwykłą kanwę, jaką są modernistyczne budynki gdyńskie, jesteśmy w stanie przekazać nie tylko wiedzę teoretyczną, a także praktyczną, możliwą do twórczego wykorzystania w późniejszym życiu. Chcemy, aby młodzi Gdynianie otrzymali od nas narzędzia i wiedzę.

Proponowany program stworzony jest tak, aby rozwijać pomijane w toku szkolnej edukacji umiejętności manualno-techniczne. Rozpoznawanie narzędzi, proste czynności naprawcze – oto, co obok motywów związanych z architekturą i historią urbanistyczną miasta, chcemy przekazać uczestnikom naszych warsztatów. Dzieci biorące udział w tym programie edukacyjnym mają posiąść podstawową wiedzę teoretyczną z zakresu planowania, urbanistyki, architektury oraz technik budowlanych.

Wierzymy, że dzięki nauce poprzez zabawę i rozwój umiejętności manualnych, nasi podopieczni w przyszłości staną się bardziej zaradni oraz kreatywni podczas konfrontacji z problemami.

Miejsce: InfoBox, ul. Świętojańska 30, Gdynia

Prowadzenie: Fundacja A może By…

Zapisy: WARSZTATYINFOBOX@GDNIA.PL

Szczegóły: www.infobox.pl