Yes dla Cities – piknik rodzinny

Łódź, ul. Konstantynowska 8/10 mapa

sobota 27.08.2016

ZOO w Łodzi zaprasza wszystkich na piknik rodzinny „YES DLA CITES”. Zwiedzający będą mogli obejrzeć przedmioty wykonane z części ciał gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem oraz żywych przedstawicieli gatunków zwierząt chronionych Konwencją Waszyngtońską (CITES).

27.08.2016 r.
godz. 11.00 – 16.00

YES DLA CITES

Torebki i buty ze skór węży, ozdoby z kości słoniowej, elementy raf koralowych, produkty lecznicze medycyny chińskiej – te przedmioty są wątpliwą pamiątką z podróży po świecie, zawsze okupioną cierpieniem i śmiercią zwierząt.

W trakcie imprezy umundurowane służby celne zaprezentują przejęte na granicach naszego kraju eksponaty CITES przestrzegając, że przewożone nawet nieświadomie tego typu przedmioty mogą doprowadzić ich właścicieli do kary grzywny, a nawet… więzienia. Ponadto będzie można spotkać się oko w oko z żywymi eksponatami CITES, czyli przedstawicielami gatunków zwierząt CITES mieszkających w naszym zoo. Prezentacje i prelekcje na ich temat przeprowadzą pracownicy Ogrodu.
Nie zabraknie także malowania buziek oraz konkursów i quizów z nagrodami. Impreza jest bezpłatna, należy jednak wykupić bilet wstępu do zoo.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
miejski ogród zoologiczny łódź

Miejski Ogród Zoologiczny w Łodzi

Łódzkie zoo jest corocznie odwiedzane przez wiele setek tysięcy łodzian, mieszkańców województwa, gości z Polski i zagranicy. Staramy się, aby miejsce to było przyjazne i atrakcyjne zarówno dla zwiedzających, jak i dla naszych podopiecznych. W trosce …

Więcej

Adres:

ul. Konstantynowska 8/10
94-303 Łódź


Kontakt:

+48 42 632 75 09, +48 42 632 77 26, +48 42 632 75 79

ZOBACZ TAKŻE:rodzinazoozwierzęta

Zobacz także