Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych przy ul. Zachodniej 54/56
📅 poniedziałek 28.05.2018
XXIV Przegląd Piosenki o Łodzi  Łódzkie Skrzydła

Towarzystwo Przyjaciół Łodzi zaprasza na Uroczysty Koncert Laureatów XXIV Przeglądu Piosenki o Łodzi  „Łódzkie Skrzydła” w dniu 28 maja 2018 r., do Auli Akademii Muzycznej w Łodzi, przy ul. Żubardzkiej 2a. Początek o godz. 11.00.

Wstęp wolny.

Do konkursowych przesłuchań przystąpiło w br. ok. 800 uczestników ze szkół, przedszkoli i placówek pozaszkolnych Łodzi i województwa, prezentując piosenki o Łodzi w występach solowych, zespołowych i chóralnych.

Organizatorem projektu jest Towarzystwo Przyjaciół Łodzi, które od ponad dwudziestu lat niekonwencjonalnie, bo poprzez piosenki,  przybliża najmłodszym członkom naszej społeczności historię, tradycje i współczesność naszego miasta, pogłębiając tym samym więzi z „Małą Ojczyzną”:

–  dzięki starym i nowym piosenkom o Łodzi, dzieci i młodzież poznaje Łódź, jego  historię, tradycje i współczesność.

– co roku kilkaset rozśpiewanych dzieciaków ze szkół i przedszkoli Łodzi i województwa, startuje w konkursie i śpiewa piosenki, których bohaterem jest Łódź.

– laureaci są promowani poprzez występy na różnych koncertach.

– nowe piosenki o Łodzi są nagrywane i zapisywane, a później wydawane w śpiewnikach i na płytach

– najlepsi występują na Koncercie Laureatów przy pełnej Sali koncertowej auli Akademii Muzycznej – dzieci, rodzina, nauczyciele, sąsiedzi pękają z dumy.

Zadanie współfinansowane jest z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego oraz budżetu Miasta Łodzi.

Zapraszamy !