XXIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA

Gdańsk
📅 czwartek 11.07.2019 do niedziela 14.07.2019
XXIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA
XXIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA opanuje Gdańsk w dniach 11-14 lipca 2019.
Spektakle odbędą się na Dolnym Mieście i Starym Przedmieściu (11-12.07) oraz w przestrzeni Głównego Miasta, Starego Miasta, Długich Ogrodów i Stoczni (13-14.07).

W ciągu 4 dni festiwalu wystąpi prawie 20 teatrów z 8 krajów: Polski, Rosji, Białorusi, Francji, Włoch, Hiszpanii, Danii oraz Holandii. Wśród nich aż 10 teatrów zagranicznych. W tym m.in. Cie Bivouac, Dansk Rakkerpak, Mr Pejo’s Wandering Dolls czy InZhest. Nie zabraknie też sław polskiej sceny widowisk ulicznych. Gdańsk odwiedzi m.in. warszawski Teatr Akt i Teatr Pantomimy MIMO, czy wrocławski Teatr Formy.

Teatry zaprezentują łącznie 22 różne spektakle. W sumie odbędzie się około 70 prezentacji.

Tegorocznym spektaklem finałowym będzie „Muaré Experience”, który odbędzie się na Placu Zebrań Ludowych. Spektakl jest kombinacją koncertu rockowego oraz podniebnego widowiska akrobatycznego. Publiczność będzie miała zatem okazję podziwiać wyrafinowane choreograficzne kompozycje w wykonaniu hiszpańskiego teatru Voala. Szybującym artystom będzie towarzyszyła psychodeliczna, rockowa muzyka, wykonywana na żywo przez brytyjsko-argentyński zespół Duchamp Pilot. Będzie to zdecydowanie największe widowisko tegorocznego festiwalu.

szczegóły i program