XXIII Festiwal Nauki: Nauka z Pałacem w tle

Pałac w Jabłonnie mapa

sobota 21.09.2019 do niedziela 22.09.2019

XXIII Festiwal Nauki: Nauka z Pałacem w tle

21 i 22 września br. w historycznej i unikalnej scenerii XVIII-wiecznego Pałacu w Jabłonnie, Oranżerii, Oficynie hotelowej i na terenie 42-hektarowego parku, zorganizowany zostanie XXIII Festiwal Nauki – Nauka z Pałacem w tle.

Pierwsza edycja Festiwalu Nauki odbyła się w 1997 roku w Warszawie z inicjatywy środowisk naukowych: Rektora Uniwersytetu Warszawskiego, Rektora Politechniki Warszawskiej oraz Prezesa Polskiej Akademii Nauk.

Pałac w Jabłonnie bierze czynny udział w Festiwalu od 2002r. i od początku wydarzenie to jest bardzo entuzjastycznie przyjmowane przez społeczność lokalną. Jego głównym celem jest działanie na rzecz upowszechniania nauki rozumianej jako propagowanie jej dorobku w sposób przystępny dla wszystkich. Tegoroczna edycja odbędzie się honorowym patronatem Prezesa Polskiej Akademii Nauk oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego.
Festiwal Nauki jest głosem naukowców przekonanych, że o współczesnej nauce należy rozmawiać ze społeczeństwem, udostępniać wiedzę i najnowsze odkrycia, również, by zyskiwać poparcie społeczne dla dalszego rozwoju nauki w Polsce.

Festiwal Nauki – Nauka z Pałacem w tle jest ważnym elementem życia kulturalno-naukowego w Gminie Jabłonna i Powiecie Legionowskim. Co roku odwiedza nas około 3000 osób, w tym licznie dzieci i młodzież ze szkół oraz rodziny.

Wstęp na wszystkie warsztaty, prelekcje i pokazy jest bezpłatny.

Festiwal Nauki – Nauka z Pałacem w tle jest okazją do spotkania z wybitnymi osiągnięciami nauki polskiej, o których w sposób łatwy i przystępny opowiedzą ich Twórcy i Naukowcy: profesorowie i naukowcy z między innymi Akademii Sztuk Pięknych, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Medycznego, Ogrodu Botanicznego PAN czy Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN

Wielką wartością Festiwalu jest różnorodność form i idea interaktywności: od wykładów, warsztat i ćwiczeń poprzez pokazy oraz samodzielnie wykonywane doświadczenia przez uczestników.

To również wydarzenie wielopokoleniowe, uczestniczą w nim dzieci, młodzież wraz z rodzicami i dziadkami.
Ważnym celem Festiwalu Nauki jest również efekt integracyjny. W Festiwalu biorą udział zarówno jednostki badawczo-rozwojowe PAN, wyższe uczelnie, szkoły podstawowe i średnie, centra nauki, muzea, biblioteki i kluby sportowe. Jest to bardzo ważna platforma do wymiany doświadczeń i nawiązywania kontaktów. Jest to również miejsce odkrywania młodych talentów z różnych dziedzin nauki i sztuki.

więcej informacji: https://www.facebook.com/events/403013490350641/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także