XX Podgórskie Dni Otwartych Drzwi 2021

piątek 24.09.2021 do niedziela 26.09.2021

XX Podgórskie Dni Otwartych Drzwi 2021

W ostatni weekend września Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprasza na Podgórskie Dni Otwartych Drzwi. To już dwudziesta edycja tego wydarzenia.

W dniach 24–26 września czeka nas ponad 50 wydarzeń, w tym 20 tematycznych spacerów. Już teraz zapraszamy na inaugurację XX Podgórskie Dni Otwartych Drzwi, w piątek, 24 września o godz. 17.30 na dziedzińcu Muzeum Podgórza. Stamtąd wyruszymy na spacer tropem smaków i zapachów Podgórskiej historii, które doprowadzą nas do prawdziwego skarbca smaków dziedzictwa, a mianowicie na podwórko Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 im. Odona Bujwida. Tam będziemy ucztować i świętować jubileusz Podgórskich Dni Otwartych Drzwi. Spacer poprowadzi zespół Muzeum Podgórza oraz Stowarzyszenie PODGORZE.PL

PDOD są wpisane w program Europejskich Dni Dziedzictwa. Co roku ich temat przewodni stanowi inspirację dla charakteru i tematyki podgórskiej imprezy. Tytuł tegorocznej edycji EDD „smaki Dziedzictwa” w wyobraźni twórców powiązał takie oto wątki, skojarzenia: Będziemy opowiadać smakach dziedzictwa, dlatego na plakacie sięgnęliśmy po puszkę z Parowej Fabryki Cukrów i Czekolady „Kryształ” i przetworzyliśmy nawiązując do słynnej warholowskiej zupy Cambwell`s, delikatnie, w skromności swojej, jak przystało na „Małą Amerykę”.

Pełny program imprezy dostępny od 18 września na stronie www.podgorze.pl. Będzie on dostępny także w formie drukowanej. Także od 18 września można odebrać w Muzeum Podgórza wejściówki do kilku wybranych miejsc, gdzie ze względów organizacyjnych jest to konieczne.
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
Partnerami wydarzenia są: Rada Dzielnicy XIII oraz Centrum Kultury Podgórza.

PROGRAM

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie