XX Feriada artystyczna – specjalna edycja. Bytom

Bytomskie Centrum Kultury mapa

poniedziałek 13.01.2020 do piątek 24.01.2020

XX Feriada artystyczna - specjalna edycja

Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na jubileuszową Feriadę warsztatów dla dzieci i młodzieży!

*WARTSZATY WOKALNE, 13-16 STYCZNIA (OD PONIEDZIAŁKU DO CZWARTKU); GODZ. 9.00-15.00

SPECIAL EDITION! TRENERKA PROSTO Z USA!!!

Fantastyczne zajęcia dla tych co kochają śpiew i muzykę. Trenerka zapozna z techniką pracy nad oddechem, dykcją oraz interpretacją piosenki. W prosty i ciekawy sposób zostaną pokazane nowoczesne techniki śpiewu stosowane przez największe gwiazdy muzyki. Dzięki nim można śpiewać z taką łatwością, jak mówimy. Uczestnicy pod kierunkiem instruktorki stworzą znakomity zespół wokalny. Jednym słowem: pasja, rozwijanie umiejętności wokalnych oraz integracja środowiska muzycznego. Warsztaty dla uczestników od 12 roku życia. Rodziców młodszych dzieci zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o kontakt.

PROWADZENIE: MARTA KOSARSKA – wokalistka, instrumentalistka, certyfikowany trener wokalny Europejskiego Centrum Edukacji Wokalnej z zakresu podstawowych narzędzi techniki SLS i IVA, a także anatomii, fizjologii i higieny głosu oraz logopedii medialnej i artystycznej. Finalistka Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu. Trener wokalny i instrumentalny w autorskiej terenowej szkole artystycznej Jolly Mix School of Music w New York (USA). Uczestnik Voice Teacher Training, Recording, Production and Certification w New York Vocal Coaching Studio.
MIEJSCE: SALA AKWARIUM, KOSZT: 170 ZŁ

* WARSZTATY TANECZNE, 13-16 STYCZNIA (OD PONIEDZIAŁKU DO CZWARTKU); GODZ. 9.00-15.00

SPECIAL EDITION! TRENER – ZWYCIĘZCA PROGRAMU _YOU CAN DANCE – PO PROSTU TAŃCZ_!

Podczas warsztatów uczestnicy wejdą w wyjątkowy świat tańca. Przełamując wewnętrzne bariery każdy będzie mógł odnaleźć własną drogę taneczną. Nowe umiejętności, nabyte pokłady energii pozwolą na uzewnętrznienie poprzez ruch własnych emocji. Nauka nowych technik tanecznych pozwoli na stworzenie oryginalnych choreografii do
wybranych piosenek. Przed Wami 4 dni wspaniałej warsztatowej pracy nad techniką, choreografią i wyrazem artystycznym! Warsztaty dla uczestników od 12 roku życia. Rodziców młodszych dzieci zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o kontakt.

PROWADZENIE: MATEUSZ „SOBEK” SOBECKO – tancerz, instruktor, choreograf. Zwycięzca 8. edycji programu _You Can Dance – Po prostu Tańcz_! Człowiek, którego ambicja i ciężka praca doprowadziły do uczestnictwa w zawodach i mistrzostwach dużego formatu. Szkolił się w Los Angeles pod okiem znakomitych choreografów. W Nowym Jorku otrzymał stypendium w Broadway Dance Center. Stworzył choreografie oraz występował w programach, takich jak: _You Can Dance – Po prostu tańcz_!, _Top Model, Jaka to melodia _i w wielu innych.
MIEJSCE: SALA TOTU, KOSZT: 220 ZŁ

WARSZTATY ZWIEŃCZY WSPÓLNY WYSTĘP ARTYSTYCZNY DNIA 16 STYCZNIA, KTÓRY ZOSTANIE ZAREJESTROWANY I UMIESZCZONY NA BECEKOWYM FACEBOOKU I YOUTUBE.

* WARSZTATY „LABORATORIUM KREATYWNOŚCI” – KONSTRUOWANIE ROBOTÓW
20-23 stycznia (od poniedziałku do czwartku)
godz.10.00-12.00 (5-8 lat)
godz.12.30-14.30 (9-14 lat)

Zajęcia podczas których roboty ożywają w rękach najmłodszych. Dzieci zajmą się budową, projektowaniem oraz programowaniem robotów, wykorzystując do tego specjalne zestawy klocków LEGO(R) Mindstorm, wyposażone w czujniki ruchu, koloru i dźwięku. Logika, wyobraźnia wizualno-przestrzenna to umiejętności, które dzieci nabędą podczas zajęć. Przez zabawę kształtowane są kompetencje i predyspozycje techniczne z pogranicza automatyki i informatyki. Rozwija się logiczne myślenie, twórcze rozwiązywanie problemów i koncentrację.

PROWADZENIE: CENTRUM SPOŁECZNEGO ROZWOJU specjalizujące się w prowadzeniu zajęć z projektowania, budowania i programowania robotów z elementami informatyki, matematyki i fizyki, skierowanymi do najmłodszych i nie tylko. Edukacja poprzez zabawę i kształtowanie predyspozycji technicznych u najmłodszych. Centrum Społecznego Rozwoju działa od 2012 roku pod marką ROBOKIDS.
MIEJSCE: SALA ANTRESOLA, KOSZT: 140 ZŁ

* WARSZTATY CAPOEIRY – „NA POGRANICZU SZTUKI WALKI I TAŃCA”
20-23 stycznia (od poniedziałku do czwartku)
godz.15.30-17.30 (7-19 lat)

Jedna z najbardziej spektakularnych sztuk walki wywodząca się z tradycji rytualnych tańców plemion afrykańskich i brazylijskich. Idealna propozycja dla tych, którzy szukają czegoś więcej niż klasycznych stylów tańca. Capoeira jest przede wszystkim tańcem dynamicznym. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się podstawowych ćwiczeń i zamaszystych ruchów. Istotą tej sztuki walki są elementy tańca, które wpływają na niezwykłą płynność i nieprzewidywalność, tzw. kopnięcie – atak i przejście. Capoeira ma wielu zwolenników; uważana jest za jedną z najmodniejszych sztuk walki. Potyczki adeptów capoeiry są często zaskakujące i bardzo widowiskowe.
PROWADZENIE: BOGUSŁAW SMYŁA – BYTOMSKI KLUB CAPOEIRA.
MIEJSCE: SALA AKWARIUM, KOSZT 90 ZŁ

* „ZIMOWE WARIACJE” – CYKL 4 WARSZTATÓW

20 – 23 stycznia; godz.10.00 -13.00 (6-12 lat)
Koszt 4 warsztatów: 80 zł (UWAGA – nie ma możliwości wykupienia pojedynczych warsztatów)

ESKIMOSKA BIŻUTERIA
20 STYCZNIA (PONIEDZIAŁEK); GODZ.10.00 -13.00
Podróż w polarne krainy półkuli północnej, gdzie żyją niezwykłe kreatywne ludy północy. Nie tylko budują z lodu swoje domy, ale także ze znalezionych w swoim środowisku życia materiałów rzeźbią i tworzą biżuterię. Dzieci będą komponować podobne ozdoby z wielu różnorodnych, naturalnych materiałów: koralików, drewienek, piór, imitacji kości, kamyków, sznurków i form z puchatych materiałów. Powstaną unikalne, inspirowane kulturą Inuitów naszyjniki i
bransoletki. Uczestnicy doświadczą sztuki rękodzieła łącząc poszczególne elementy techniką szycia ręcznego. Piękno i radość tworzenia!

LABIRYNT DLA ŚNIEGOWEJ KULI
21 stycznia (wtorek); godz.10.00-13.00
Wspólne działanie, czyli zmontujemy labirynt od podstaw; obmyślimy tor przeszkód, zaprojektujemy trasę do przejścia, wytniemy i zamontujemy poszczególne elementy. Czeka nas konstruowanie papierowych korytarzy i przejść dla szklanej wędrującej kuli. Zabawa rozbudza wyobraźnię i logiczne myślenie. Toczenie piłeczki przez własnoręcznie stworzony labirynt skupia uwagę i uczy koncentracji. Ale to zaledwie początek. Na uczestników czeka także zręcznościowa gra pingwinkowa i feriowy turniej bilboquet – gdzie dzieci wykonają własną zabawną, kolorową, kartonikową zabawkę. Wspólnie rozegrają na czas drużynowy turniej polegający na podrzucaniu i wyłapywaniu zamontowanej piłeczki – głowy pingwina. Świetna zabawa!

ZWIERZAKOWE PODUSZECZKI
22 stycznia (środa); godz.10.00-13.00
Zima wcale nie musi oznaczać nudy i monotonii. Zainspirujemy się naturą. W świecie zimowej fauny znajdziemy mnóstwo ciekawych form i zaskakujących kolorów. A żeby było przytulnie, stworzymy tekstylne poduszki z wizerunkami zwierzaków z zimowych krain. Wyrysujemy i pokolorujemy je specjalnymi mazakami i pastelami do tkanin. Powstaną mięciutkie, bawełniane poduchy o kształtach pingwina, wieloryba, sowy, niedźwiedzia polarnego, ryby, lisa. Ach jak miło będzie się przytulić!

KALEJDOSKOP WIELKIEJ NIEDŹWIEDZICY
23 stycznia (czwartek); godz. 10.00-13.00
Każde dziecko będzie mogło poczuć się jak odkrywca nieznanych dotąd ciał niebieskich! Będziemy świadkami powstawania nowych konstelacji, widocznych tylko w ferie, na kalejdoskopowym niebie. Każdy wykona swój gwiazdozbiór. Będzie to interaktywna zabawka z foliową szybką, ruszającą się przy dotyku i gwiazdkami, księżycami,
satelitami i planetami z błyszczącego pleksi w środku. Stworzymy interaktywną, mieniącą się w oczach zabawkę dotykową. Ostrzegamy: Gwiezdny Kalejdoskop wciąga do zabawy nie tylko dzieci!

PROWADZENIE CAŁEGO CYKLU 4 WARSZTATÓW: JOANNA CHWASTEK – grafik- ilustrator, instruktor teatralny. Prowadzi autorskie zajęcia plastyczno-teatralne i ruchowe.

* „FERIADOWE SEANSE FILMOWE”

17 stycznia (piątek); godz. 11.00
TOY STORY 4 – film familijny, animacja, fantasy, komedia USA, 2019. Chudy, Buzz i spółka wybierają się w zaskakującą podróż, podczas której poznają nowych przyjaciół, a także spotkają starych. Razem wyruszają na poszukiwania zaginionej nowej zabawki, Sztućka. Świat w Toy Story opiera się na idei, że wszystko, co istnieje, ma jakiś cel, a celem zabawki jest przynosić radość dzieciom. Ten film sprawi frajdę zarówno dzieciom jak i dorosłym.
MIEJSCE: SALA TOTU, BILET: 10 ZŁ

24 stycznia (piątek); godz.11.00
RALPH DEMOLKA – film familijny, animacja, komedia USA, 2013.
Ralph na co dzień jest czarnym charakterem w grze komputerowej. Jednak w głębi duszy to miły i ciepły gość, mający po prostu dość swojej roboty, która nie zjednuje mu przyjaciół. Pewnego dnia postanawia udowodnić, że on też nadaje się na prawdziwego superbohatera. Zdeterminowany wyrusza w misję, aby zdobyć Medal Bohatera. Na swojej drodze spotka bardzo energiczną dziewczynkę – Wandelopę, która, podobnie jak on, jest odrzucona przez społeczność
swojej gry. Gdy okoliczności zmuszą ich do współpracy, oboje odkryją, że istnieje coś znacznie cenniejszego niż wszystkie nagrody świata: prawdziwa przyjaźń. Magia animacji w kinie. Widowiskowa i niezwykle pouczająca przygoda.
MIEJSCE: SALA TOTU, BILET: 10 ZŁ

Serdecznie zapraszamy! INFORMACJE i ZAPISY: Bytomskie Centrum Kultury, Pl. Karin Stanek 1, 41-902 Bytom
Kasa biletowa Beceku tel. 32 3893109 w. 101 / Sekretariat tel. 32
3893109 w. 100 (zapisy telefoniczne w godzinach pracy kasy biletowej
8.30-20.30 (pn-pt); 12.30 – 20.30 (sb-ndz) i sekretariatu 8.00-16.00)

Zapisy e-mail: info@becek.pl / sekretariat@becek.pl – prosimy aby zgłoszenia zawierały: nazwę wybranych zajęć, imię i nazwisko uczestnika, wiek oraz kontakt telefoniczny do rodzica/opiekuna

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
XX Feriada artystyczna – specjalna edycja. Bytom

BECEK Bytomskie Centrum Kultury

Bytomskie Centrum Kultury Kulturę uprawiamy na okrągło! Zapraszamy dzieci i młodzież na cykliczne projekty takie jak: • Festiwal Teatralny dla dzieci MASKARADA, • Scena Familijna, • Klub Zielonej Żyrafy, • Młodzieżowa Akademia Filmowa, • Warsztaty Medialne, • Feriada, • Becekobus ......... i mnóstwo innych ciekawych …

Więcej

Adres:

Plac Karin Stanek 1
41-902 Bytom

FILIA CSW KRONIKA
Rynek 26, 41-902 Bytom
www.kronika.org.pl


Kontakt:

32/ 389 31 09
sekretariat@becek.pl
http://www.becek.pl/