UD

XX edycja Konkursu Świat Przyjazny Dziecku zakończona!

📅 niedziela 27.03.2022 do poniedziałek 04.04.2022
XX edycja Konkursu Świat Przyjazny Dziecku zakończona!
Kolejna edycja Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” właśnie się zakończyła. W wyniku intensywnych narad, rada składająca się z 15 ekspertów wyłoniła zwycięzców tegorocznej edycji. Które firmy produkują produkty wpływające w bezpieczny sposób na pozytywny rozwój najmłodszych?

Konkurs „Świat przyjazny dziecku” jest ogólnopolskim projektem Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Powstał 20 lat temu w celu propagowania idei powstawania zabawek i miejsc, które pozytywnie wpływają na rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny oraz na wrażliwość estetyczną najmłodszych. KOPD chce poprzez ich wyróżnienie i nagrodzenie, promować spełniające najwyższe standardy produkty, miejsca, a także inicjatywy oraz portale dedykowane dzieciom.

Tegoroczna edycja konkursu cieszyła się rekordową frekwencją zgłoszeń. Wzięło w niej udział ponad 90 firm i instytucji, które zarejestrowały łącznie prawie 400 produktów, czy też inicjatyw. Zgłoszenia, które otrzymaliśmy, łączy jeden cel: sprawienie radości dzieciom, poprzez ich kształcenie, rozwój, a także zabawę. Kapituła KOPD oceniała zgłaszających za ich działania i produkty z 2021 roku.

„Jest to zdecydowanie wyjątkowa edycja, nie tylko dlatego, że Konkurs prowadzony jest już po raz 20, co nas ogromnie cieszy, ale również ze względu na jakość zgłoszeń, które otrzymaliśmy. Dla Kapituły Konkursu co roku, ogromnym wyzwaniem jest wyłonienie zwycięzców, tak było też tym razem. Rzeczywiście, jest rekordowa liczba laureatów- ale pozwoliliśmy sobie na to z uwagi na piękną rocznicę: dwadzieścia lat Konkursu. I czterdzieści lat działalności KOPD Obie te rocznice przypadły na trudny, dramatyczny rok i wojenne wydarzenia. Ale wierzymy, pracujemy nad tym, aby świat był przyjazny dziecku.”– komentuje Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, jedna z autorek Konkursu, Manager ds. PR i Promocji, Członek Zarządu Krajowego KOPD

Lista wyników:
LAUREACI XX EDYCJI KONKURSU ŚWIAT PRZYJAZNY DZIECKU (kopd.pl)

Wyjątkowy skład Kapituły Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” tworzą: psycholog rozwojowy Dorota Zawadzka, psycholog dziecięcy Aleksandra Piotrowska, psycholog i Przewodniczaca KOPD Mirosława Kątna, psycholog i pedagog Magdalena Dulęba-Basior, współtwórczyni i organizatorka Konkursu Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, prof. Mieczysław Wasilewski, Anna Wakulak, Katarzyna Stoparczyk, Anna Oka, Dorota Mazurek, Justyna Marszałkowska-Jakubik, Magdalena Łazarkiewicz, Dorota Karbowska-Zawadzka, Artur Barciś oraz Małgorzata Janina Berwid.

Ze szczegółami Konkursu można zapoznać się na stronie:
WWW.kopd.pl
http://swiatprzyjaznydziecku.pl/

669 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent