XVII Tyskie Dni Suzuki w Wiśle – koncert finałowy!

Wisła mapa

sobota 09.07.2016

17 Tyskie Dni Suzuki plakat

W dniach od 3 do 8 lipca odbywały się w Wiśle XVII Tyskie Dni Suzuki – muzyczne warsztaty, które od lat organizuje Szkoła Suzuki z Tychów. Młodzi muzycy z całej Polski kształcili swoje umiejętności podczas warsztatów z wybitnymi instrumentalistami. Tygodniową pracę zwieńczy Koncert Finałowy, który odbędzie się 9 lipca (sobota) o godzinie 15:00 w Amfiteatrze im. Stanisława Hadyny w Wiśle. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Wisły i okolicy, melomanów oraz rodziny naszych uczestników do udziału w Koncercie Finałowym (wstęp wolny).

Koncert Dzieci Suzuki Wisła

Patronat honorowy nad XVII Tyskimi Dniami Suzuki objął Burmistrz Miasta Wisła, Pan Tomasz Bujok.

***

O szkole:

Tyska Szkoła Suzuki uczy gry na instrumentach według metody słynnego Japończyka Shinichi Suzuki. Suzuki to jeden z najwybitniejszych pedagogów XX wieku. Jest twórcą programowo-metodycznej koncepcji nauczania gry na skrzypcach małych dzieci (począwszy od 2.-3 roku życia) – „Metody Języka Ojczystego”. Początkowa nauka, prowadzona indywidualnie i grupowo, odbywa się bez użycia nut i naśladuje rozwój umiejętności językowych, m.in. słuchanie, naśladowanie, zachęta, powtarzanie. Metoda Suzuki, stworzona w Japonii przez skrzypka dla skrzypków, stopniowo rozprzestrzeniła się na inne instrumenty: wiolonczelę, fortepian, flet, altówkę, organy, śpiew, gitarę, mandolinę, harfę, a także na wszystkie kontynenty.

W zajęciach prowadzonych w ramach Tyskich Dni Suzuki, wezmą udział dzieci już od 2-go roku życia, jak i młodzież z różnych stron Polski oraz z zagranicy. Uczyć się będą gry na skrzypcach oraz altówce. Dodatkową atrakcją będą warsztaty ‘bębniarskie’, które uczestnikom warsztatów pozwolą zdobyć nowe umiejętności. W planie przewidziane są również spotkania dla rodziców, które mają na celu ułatwienie pracy z dziećmi, w domu.

Równolegle z Tyskimi Dniami Suzuki prowadzony będzie Kurs 2-go stopnia Nauczania Metodą Suzuki dla Nauczycieli Skrzypiec, który zgromadzi nauczycieli z całej Polski, pragnących dowiedzieć się, jak uczyć malutkie dzieci grać na skrzypcach. Kurs poprowadzi Elżbieta Węgrzyn, jedna z dwóch w Polsce Violin Teacher Trainer przy European Suzuki Association w Londynie.

Dzieci Suzuki Wisła

Szczegóły dotyczące XVII Tyskich Dni Suzuki będą się pojawiały na stronie internetowej www.szkolasuzuki.pl

Więcej informacji udzielają:

Karina Madera,

koordynator projektu: XVII Tyskie Dni Suzuki

tel. 502 242 180

Elżbieta Węgrzyn, dyrektor Szkoły Suzuki w Tychach

Tel. 501 214 400

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także