XVI Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination

online

piątek 28.05.2021 do niedziela 30.05.2021

XVI Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination

Przedstawiciele Fundacji Destination Imagination Polska na ostatni weekend majowy zapowiadają jedyne w swoim rodzaju wydarzenie kreatywne.

Przed nami XVI Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination, która stanowić będzie podsumowanie kilkumiesięcznej pracy drużyn z całej Polski. Drużyny DI (7-osobowe zespoły dzieci i młodzieży) pod opieką Trenerek i Trenerów (certyfikowani edukatorzy Programu) przygotowywały Prezentacje Filmowe wybranego przez siebie Wyzwania Drużynowego (techniczne, konstrukcyjne, artystyczne, społeczne, naukowe, improwizacyjne). Poza tym ćwiczyły wirtualne rozwiązywanie Wyzwań Na Już (kilkuminutowych, interdyscyplinarnych zadań wymagających perfekcyjnej współpracy i umiejętności zarządzania czasem, zadaniami oraz zasobami).

W tym sezonie drużyny DI zgłębiały między innymi zagadnienia takie jak:

 • prawa nauki
 • style architektury
 • gry komputerowe
 • teledyski i podcasty
 • techniki śledcze.

Bez względu na treść Wyzwania, uczestniczki i uczestnicy zdobywali nowe umiejętności z zakresu pracy projektowej, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia materiałów wideo; zarówno w ramach działań operatorskich, jak i reżyserskich, scenariopisarskich, scenograficznych, aktorskich, montażowych.

Jak obiecują organizatorzy wydarzenia, tegoroczna Olimpiada obfitować będzie w zagadki i nieoczekiwane zwroty akcji. Koncentracja i spostrzegawczość widzów będą testowane na każdym kroku, szczególnie podczas Ceremonii.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wirtualnego uczestnictwa w wydarzeniach online na kanale Destination Imagination Poland (YouTube):

 • Ceremonia Otwarcia XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności
  (28 maja 2021 r. godz. 18:00).
 • Ceremonia Zamknięcia XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności
  (30 maja 2021 r. godz. 18:00).
 • KINO DI; organizatorzy planują publikować wszystkie Prezentacje Filmowe Wyzwań Drużynowych
  (28-30 maja 2021 r.).

Na drużyny DI czekają dodatkowe atrakcje. Jeszcze przed wydarzeniem otrzymają one pakiety uczestnictwa zawierające koszulki, pinsy, gadżety ledowe i inne, drobne upominki.

Dodatkowo, podczas Olimpiady wezmą udział w aktywnościach takich jak:

 • spotkania z Ekspertami Wyzwań Drużynowych
 • Wyzwania Na Już
 • Wyzwanie Bliźniacze, którego treść poznają podczas Ceremonii Otwarcia
 • warsztaty online: ekologiczne, teatralne, naukowe.

Udział w wydarzeniach online to okazja do zapoznania się z Programem DI i charakterem działań Fundacji, która od 17 lat promuje w Polsce rozwój kompetencji XXI wieku nie tylko poprzez koordynację Programu DI, ale także prowadząc szkolenia dla placówek edukacyjnych, warsztaty dla uczniów, organizując Obozy i Półkolonie Kreatywniaków.

Więcej na temat Fundacji Destination Imagination Polska: www.kreatywnosc.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie