XIV Święto Soli w Wieliczce

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka mapa

niedziela 12.06.2016

Wstęp wolny

Wieliczka święto soli

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na XIV Święto Soli 12 czerwca 2016 r. w godz. 10.00-18.00 do Zamku Żupnego. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy jest „Sól w medycynie i kosmetyce”.

„Święto Soli”  to rodzinna impreza, w czasie której Zamek Żupny, niczym ogromny wehikuł czasu, zabierze uczestników w odległą przeszłość. Będzie można poznać ośrodki produkcji soli w przeszłości i obecnie oraz dawne metody  pozyskiwania soli jak również  obserwować pracę  rzemieślników, których wyroby (beczki, liny, a nawet papier) stanowiły nieodzowne wyposażenie dla funkcjonowania żupy – dawnego przedsiębiorstwa solnego.

Gości imprezy zaprosimy do uczestnictwa w specjalnie przygotowanych warsztatach: warzenia soli, skręcania lin, wyplatania koszy, warzenia piwa, czerpania papieru, kaligrafii i wielu innych.

Zgodnie z hasłem przewodnim „Sól w medycynie i kosmetyce”, podczas warsztatów można będzie dowiedzieć się jak w zgodzie z naturą zadbać o zdrowie i urodę – w czym m.in. pomóc może grota solna, która  pojawi się na zamku.

Program imprezy wzbogacą liczne gry i zabawy: koło bednarza, labirynt, stanowisko archeologiczne, „zjazd u liny” z zamkowej baszty, warsztaty z masy solnej, malowanie solniczek  i Rodzinny Solny Quest.

A wszystkie atrakcje umili i  „posoli do smaku” muzyka w wykonywaniu: Reprezentacyjnej Orkiestry  Dętej Kopalni Soli „Wieliczka”, zespołu folkowego „Jar”, zespołu Kraków Street Band (finaliści programu „Must Be The Music”). Tańczyć będą Mietniowiacy.

Po nadmiarze wrażeń, kiedy przyjdzie już czas na relaks i odpoczynek, w cieniu zamkowej baszty na gości czekać będą specjały ze staropolskiej  kuchni żupnej.

www.muzeum.wieliczka.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Atrakcje dla dzieci Kraków wieliczka

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Kopalnia soli - podziemne ekspozycje Muzeum Podziemna ekspozycja Muzeum na gł. 135 m (III poziom) jest jedną z dwóch standartowych tras udostępnionych turystom do zwiedzania. Turyści w ramach jednego biletu i usługi przewodnickiej mogą zwiedzić: Trasę Turystyczną – …

Więcej

Adres:

ul. Zamkowa 8;
32-020 Wieliczka


Kontakt:

(0-12) 278-32-66, (012) 278 58
informacja@muzeum.wieliczka.pl
http://www.muzeum.wieliczka.pl