XIII Festiwal w Lądzie nad Wartą – Grody i Miasta

Ląd
📅 sobota 03.06.2017 do niedziela 04.06.2017
XIII Festiwal w Lądzie nad Wartą - Grody i Miasta
Grody i miasta będą tematem XIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie. Impreza współorganizowana przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Słupcy i wiele innych podmiotów  co roku przyciąga tłumy miłośników średniowiecza. Tym razem spotkamy się w cieniu lądeckiego klasztoru 3 i 4 czerwca!

Zapraszamy do wysłuchania opowieści  o dawnych ośrodkach życia społecznego, o ich niezwykłych karierach i upadkach, o roli jaką odegrały w naszych dziejach.

Przywołamy miniony obraz ośrodków, wspaniałość ich fortyfikacji i monumentalnych budowli. Oddamy pejzaż kramów, warsztatów, domów i ulic, gwar kupców, rzemieślników oraz ciekawskiej gawiedzi! Zabiją kościelne dzwony i zaśpiewają pobożni mnisi!

Zobaczycie popisy kuglarzy i ludowych grajków! Powąchacie dymów palenisk i usłyszycie szczęk broni.

Słowem ugoszczą Was kolory, dźwięki, zapachy i smaki średniowiecza!

Zapraszamy na wykłady, wystawy, prezentacje i warsztaty dla dzieci, na dyskusje o grodach i miastach, które będziemy toczyć wśród słowiańskich namiotów i w klasztornych krużgankach. Tradycyjnie nie zabraknie pokazów, inscenizacji i koncertów. Przyjedźcie do Lądu! Tam bowiem będzie centrum naszego życia i miejsce opowieści o epoce, w której powstały zręby współczesnej Polski i Europy.

Program:

Termin: