XII Dni Komedii dell’Arte

📅 czwartek 25.02.2021 do sobota 27.02.2021
XII Dni Komedii dell’Arte.
Przed nami XII Dni Komedii dell’Arte. Nadchodząca edycja będzie zupełnie inna niż poprzednie – złoży się na nią specjalnie przygotowany cykl nagrań: Spotkania z komedią. Zostaną w nich przybliżone kluczowe aspekty komedii dell’arte. Szczypta teorii będzie wstępem do komediowego meritum, jakim jest rozrywka. Trupa KOMEDIANTY zapewni ją, wykonując przygotowane specjalnie na tę okazję intermedia.

Spotkania z komedią będą dostępne bezpłatnie na platformie playkrakow.com od 25 lutego.

Spotkania z komedią

25.02.2021 Spotkanie 1. „Wzburzone serca”. Komizm i powaga w komedii dell’arte.
Wymowa komedii dell’arte jest ponadczasowa. Postacie komedii, choć zamknięte w typach, ubrane w maski i kostium dotykają ważnych uniwersalnych problemów w sposób lekki, żartobliwy i umowny. Czy zatem istnieje w komedii powaga? O tym opowie 1 odcinek Spotkań z komedią.

26.02.2021 Spotkanie 2. „Miłosne sidła”. Kobiety w komedii dell’arte.
Komedia dell’arte wprowadziła rewolucyjne wręcz zmiany, które na zawsze odmieniły teatr. Niektóre z nich są dziś dla nas oczywistością. Jedną z takich zmian była obecność na scenie kobiet – aktorek. Kobietom w komedii poświęcony będzie 2 odcinek Spotkań z komedią.

27.02.2021 Spotkanie 3. „Chytre awanse”. Maski w komedii dell’arte.
Maski są obecne w teatrze od jego początku. Do dziś potrafią wywoływać skrajne emocje, u niektórych budzą niepokój, innych fascynują. O tym, jaką rolę pełnią w komedii dell’arte i jak powstają, opowie 3 odcinek Spotkań z komedią.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.

Organizatorzy : Fundacja Studio Dono, Centrum Kultury Podgórza

Mecenasi: Miasto Kraków, Studio Dono, Włoski Instytut Kultury