tereny zielone przy TAURON Arenie Kraków
📅 niedziela 28.05.2023
XI Święto Rodziny Krakowskiej
Święto Rodziny Krakowskiej to wyjątkowe, plenerowe wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych imprez w Krakowie adresowanych do rodzin z dziećmi. Wydarzenie promuje wartości rodzinne, integrację międzypokoleniową, profilaktykę zdrowia, aktywny tryb życia, ciekawe formy spędzania czasu oraz zaangażowanie w sport, kulturę i sztukę. Równocześnie ukazuje Kraków jako miasto przyjazne rodzinie, atrakcyjne miejsce zamieszkania i pobytu, dbające o wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, zdrowie seniorów, bezpieczeństwo mieszkańców i gości.

Tegoroczne Święto Rodziny Krakowskiej odbędzie się w niedzielę, 28 maja, na terenach zielonych przy TAURON Arenie Kraków. Organizator: Urząd Miasta Krakowa: Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Rodziny oraz Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, wraz z partnerami, przygotował moc atrakcji. Podczas XI Święta Rodziny Krakowskiej swoją działalność zaprezentują jednostki miejskie, ośrodki kultury, kluby sportowe, szpitale i centra medyczne, służby mundurowe, organizacje pozarządowe oraz firmy działające na terenie Krakowa, które swoją szeroką ofertę kierują do rodzin wielopokoleniowych, najmłodszych, nastolatków i seniorów.

Święto Rodziny Krakowskiej odbywa się w ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę!”. Hasło przewodnie XI edycji to „Rodzina to drużyna”. Teren imprezy zostanie podzielony na sześć stref tematycznych takich jak: „Rodzina to drużyna w sporcie i rekreacji”, „Rodzina to drużyna w kulturze”, „Rodzina to drużyna w edukacji i rozrywce”, „Rodzina to drużyna w ekologii”, „Rodzina to drużyna w zdrowiu”, „Rodzina to drużyna w bezpieczeństwie”.

Na scenie zaprezentują się soliści, zespoły wokalne i taneczne, grupy teatralne oraz sportowcy. O godz. 18:00 rozpocznie się koncert finałowy – znane i lubiane szlagiery klasyki polskiej i światowej muzyki wykona zespół DE COLT.

XI Święto Rodziny Krakowskiej
28 maja 2023 r. (niedziela)
tereny zielone przy TAURON Arenie Kraków
godz. 11:00 – rozpoczęcie wydarzenia
godz. 12:00 – oficjalne otwarcie
godz. 18:00 – koncert zespołu DE COLT
godz. 19:00 – zakończenie wydarzenia
Wstęp wolny!

W programie XI Święta Rodziny Krakowskiej znalazły się:

• gry oraz zabawy ruchowe i edukacyjne dla całych rodzin,
  • quizy i konkursy z nagrodami,
  • występy muzyczne i taneczne oraz koncert finałowy (DE COLT),
  • Cyrk Bambolino – teatralne widowisko dla najmłodszych,
  • treningi i aktywności sportowe (np. nordic walking, Body Brain Cross, kometka, ścianka wspinaczkowa),
  • pokazy wybranych dyscyplin sportowych (np. karate, teqball, piłka siatkowa, szabla sportowa, badminton, rugby, futbol amerykański, bule); pokazy wybranych dyscyplin Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023,
  • warsztaty plastyczne, rękodzielnicze, przyrodnicze itp.,
  • pokazy sprzętu i wyposażenia służb mundurowych (policji, straży pożarnej, straży miejskiej, straży granicznej, wojska obrony terytorialnej, wodnego pogotowia ratunkowego),
  • pokaz tresury psów służbowych straży granicznej, psów ratowniczych straży pożarnej, a także psich terapeutów,
  • gry terenowe dla rodzin wielopokoleniowych,
  • możliwość uzyskania informacji o adopcji psów i kotów, zbiórka karmy i zabawek dla zwierząt ze schroniska,
  • porady zdrowotne, konsultacje medyczne, badania lekarskie (m.in. mammografia, badanie stóp w kierunku płaskostopia), możliwość wyrobienia kart EKUZ, oferta dla kobiet w ciąży,
  • kursy pierwszej pomocy,
  • zbiórka krwi („Krwiobus”),
  • możliwość rejestracji do bazy dawców szpiku, prowadzonej przez Fundację DKMS,
  • promocja działań realizowanych na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz rodzin zastępczych,
  • promocja wydarzeń kulturalnych, czytelnictwa itp.,
  • strefa food trucków, Wawelobus, strefa dmuchańców, strefa relaksu.

Ponadto w ramach XI Święta Rodziny Krakowskiej w ciągu trzech dni, w dniach 26-28 maja, w na terenie całego Krakowa odbędą się dodatkowe wydarzenia. Miejskie instytucje kultury, sportu i rekreacji oraz partnerzy Krakowskiej Karty Rodzinnej, miejskiego programu dla rodzin z dziećmi, przygotowują różnorodne spotkania tematyczne, gry terenowe, spacery edukacyjne, rozgrywki sportowe, warsztaty, przedstawienia, wystawy, pokazy, koncerty, konkursy, dni otwarte lub oferują bilety wstępu w promocyjnych cenach.

Partner główny XI Święta Rodziny Krakowskiej: Arena Kraków S.A.

Partnerzy strategiczni XI Święta Rodziny Krakowskiej: Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023, Krakowski Holding Komunalny S.A. w Krakowie, MPO, MPEC, Wodociągi Miasta Krakowa, ZIS, ZZM.

Patronat medialny na XI Świętem Rodziny Krakowskiej objęli: Radio Pogoda, LoveKraków.pl, wyborcza.pl, TVP3 Kraków.

Więcej informacji: www.kkr.krakow.pl, www.facebook.com/events/775221677568931.