XI Ogólnopolski Festiwal „Radosnych Serc” w Bydgoszczy

Wyspa Młyńska Bydgoszcz mapa

piątek 26.08.2016 do sobota 27.08.2016

wolny

Festiwal RADOSNYCH SERC w Bydgoszczy

Fundacja „Nowe Pokolenie”
zaprasza na
XI Ogólnopolski Festiwal „Radosnych Serc”
największy w Polsce przegląd artystyczny dla dzieci i młodzieży z placówek opiekuńczo-wychowawczych.
26-27 sierpnia 2016 Bydgoszcz

Nowa dekada festiwalu w nowej, jeszcze ciekawszej odsłonie. Blisko 500 uczestników z całego kraju wraz ze znakomitymi artystami zaprosi bydgoszczan w wir kulturalnej przygody „Nowego Pokolenia Radosnych Serc”.

Młodzi artyści po przesłuchaniach konkusowych pod wodzą aktorów „Pippi Pończoszanki” rozpoczną festiwal barwnym korowodem i koncertem powitalnym na Starym Rynku 26 sierpnia (piątek) o g. 18:00.

27 sierpnia (sobota) festiwal zagości na Placu Teatralnym, gdzie odbędzie się  jedno z najbardziej spektakularnych plenerowych przedsięwzięć teatralnych dla dzieci w Polsce (godz. 16:00-18:00). Specjalnie na ten dzień w Bydgoszczy stanie wielki namiot cyrkowy, w którym aktorzy Instytutu Teatralnego z Warszawy i Teatru Pinokio z Łodzi zaprezentują widowisko „Pippi Pończoszanka” (reż. Konrad Dworakowski). Przed spektaklem bydgoszczanie będą mogli również wziąć udział w otwartych warsztatach dla całych rodzin.

Festiawalowicze zawładną także Wyspą Młyńską (14:30-21:30), gdzie zaprezentują swoje talenty w kategorii: muzyka, taniec, teatr, plastyka, fotografia i film (nowość). Towarzyszyć im będą bydgoskie grupy artystyczne, artyści cyrkowi z Warszawy i Bydgoszczy czy finalistka programu TVN „Aplauz, aplauz” z Sanoka – Malwina Bihun ze swoim wychowawcą Maciejem Ochęduszko. Widowisko rozpocznie się pokazem „Piotrusia Pana” w wykonaniu uczestników VII Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych „Radosnych Serc”, którego lipcowa premiera cieszyła się ogromnym zainteresowaniem bydgoszczan.
Na finał wystąpi zaś znakomita artystka, swoją prywatną historią udowadniająca, że sukces można odnieść pomimo przeciwności losu – laureatka czterech „Fryderyków” – ANIA RUSOWICZ

 

W programie również m.in.:
– premiera hymnu festiwalu
– happening plastyczny
– plenerowe studio fotograficzne
– warsztaty artystyczno i cyrkowe dla uczestników festiwalu oraz bydgoszczan.
– strefa smaku

 

WSTĘP WOLNY na wszystkie wydarzenia (bezpłatne zaproszenia obowiązują tylko na spektakl i warsztaty „Pippi Pończoszanki”, szczegóły na: www.festiwalradosnychserc.pl)

 

Główną ideą festiwalu jest wyrównywanie szans w dostępie do edukacji kulturalnej oraz rozwój i promocja twórczości artystycznej dzieci i młodzieży ze środowisk zagrożonych wykluczeniem z udziału w kulturze. Celem przedsięwzięcia jest też integracja i aktywizacja różnych grup społecznych, stanowiąca dowód na to, że bariery są wyłącznie wytworem naszej wyobraźni. To również możliwość wzajemnego dialogu oraz motywacji utwierdzającej w przekonaniu, że trudności są po to, by je pokonywać.
Organizatorem festiwalu jest Fundacja „Nowe Pokolenie” działająca na terenie Bydgoszczy od 11 lat. Jej misją jest edukacja dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie kultury, szczególnie wśród osób o utrudnionym starcie w przyszłość. Poza projektami artystyczno-edukacyjnymi fundacja prowadzi Przedszkole „Przedszkolna Chatka”, Dom Edukacyjno-Kulturalny „Regnum” oraz jedyną w mieście kawiarnię dla rodzin z dziećmi „Kogel Mogel” z bezpłatną salą zabaw i animatorem.
Więcej: www.nowe-pokolenie.pl

WIĘCEJ O FESTIWALU:
www.festiwalradosnychserc.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
FUNDACJA NOWE POKOLENIE logo BIG

Adres:

ul. A. G. Siedleckiego 12 (budynek Przedszkola Niepublicznego „Przedszkolna Chata”)
Bydgoszcz


Kontakt:

52/371-10-51, 604 629 916
fundacja@nowe-pokolenie.pl
http://www.nowe-pokolenie.pl

Zobacz także