XI edycja Pikniku z Klimatem: Poznań – Warszawa – Katowice – od słów do dzieła

Plac Zamkowy mapa

niedziela 02.09.2018

bezpłatne

XI edycja Pikniku z Klimatem: Poznań – Warszawa – Katowice – od słów do dzieła

W niedzielę, 2 września, plac Zamkowy wypełniony zostanie eko-atrakcjami, zorganizowanymi w ramach XI edycji Pikniku z Klimatem. W tym roku mieszkańcy i turyści bawić się będą pod hasłem: „Poznań – Warszawa – Katowice – od słów do dzieła.”

Już po raz jedenasty, w ramach cyklicznego wydarzenia ekologiczno-kulturalnego, tuż obok Zamku Królewskiego zostanie ustawiona strefa edukacji i zabawy. W tym roku naukę połączono z licznymi aktywnościami sportowymi i rozrywką. Zarówno młodsi mieszkańcy Warszawy, jak nieco starsi znajdą coś dla siebie z szerokiej oferty pikniku. Fani fotografii będą mogli odwiedzić wyjątkowe atelier „My kontra smog”, a wielbiciele zabaw pamięciowych zagrają w karty „Zmiany klimatu”. Dodatkowo, w programie znajdują się nietypowe mistrzostwa w rozkręcaniu komputerów na czas i poczęstunek ekologiczną kawą, przygotowaną przez ambasadę Niemiec, z użyciem solarów. Z kolei ambasada Danii będzie uczyć dzieci bezpiecznej jazdy na rowerze i pokaże specjalny jednoślad towarowy, przystosowany do robienia większych zakupów. Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć, jak wygląda proces oczyszczania wody w różnych warunkach. Wydarzenie rozpocznie się od godz. 11.30 i potrwa aż przez pięć godzin.

Na pikniku nie zabraknie też znanych i lubianych twarzy. Gościem honorowym spotkania będzie Justyna Święty-Ersetic, mistrzyni Europy w biegu na 400 metrów i w sztafecie 4×400 metrów. Swoimi refleksjami na temat ochrony środowiska podzielą się Joanna Szczepkowska, Jaga Hupało i Jacek Wszoła. W debacie eksperckiej wezmą udział Marcin Popkiewicz oraz Marta Anczewska, a poprowadzi ją Jarosław Kret.

Piknik od lat jest świetną okazją, by w ciekawy sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat ochrony środowiska, a w szczególności dbania o czyste powietrze oraz ochronę klimatu. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Główne hasło tegorocznego Pikniku z Klimatem: „Poznań – Warszawa – Katowice – od słów do dzieła”, nawiązuje do ważnego wydarzenia – Polska po raz trzeci będzie gościła Szczyt Klimatyczny Narodów Zjednoczonych. Pierwszy miał miejsce w 2008r. w Poznaniu. Drugi został zorganizowany po pięciu latach w Warszawie – COP 19. Tegoroczny COP 24 odbędzie się w Katowicach i stanowi doskonałą okazję do pokazania światu, że polskie miasta rozwijają się odpowiedzialnie, z myślą o przyszłych pokoleniach i troską o naturę.

XI edycja Pikniku z Klimatem: Poznań – Warszawa – Katowice – od słów do dzieła - program
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także