X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: Pod Kolorowym Parasolem Jesieni

piątek 16.10.2020 do poniedziałek 26.10.2020

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: Pod Kolorowym Parasolem Jesieni

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież do udziału w jubileuszowym X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”, który odbywa się pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Na zwycięzców czekają nagrody, a konkursowe prace przyjmowane są do dnia 26 października 2020 roku.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” to coroczne przedsięwzięcie Rzeszowskiego Domu Kultury adresowane do artystycznie uzdolnionych dzieci oraz młodzieży z całej Polski, których zadaniem jest wykonanie prac zainspirowanych jesienną porą roku.

W ciągu 9 lat istnienia konkursu, zgłoszona została do niego imponująca liczba 15 166 prac z ponad 1000 miejscowości z całej Polski oraz nagrodzonych zostało w nim 329 młodych artystów.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja pod tytułem „Marzenia” dedykowana jest tym wszystkim, którzy chcieliby opowiedzieć o swoich refleksjach i spostrzeżeniach dotyczących 2020 roku, czyli okresu izolacji, w trakcie którego niewidzialny „gość” uwięził w domach tęsknoty i marzenia przedszkolaków, uczniów, rodziców i dziadków.

Przyjmowanie prac potrwa do dnia 26 października 2020 roku, a konkurs przeprowadzony zostanie w kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-10 lat, 11-13 lat oraz 14-16 lat w przypadku prac plastycznych oraz 11-16 lat w przypadku prac fotograficznych.

Profesjonalne Jury konkursowe przyzna nagrody i wyróżnienia w każdej kategorii wiekowej oraz Grand Prix, którego zdobywca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł. Dodatkowo w okresie 16 – 19 listopada 2020 roku użytkownicy Facebooka wyłonią zdobywcę Nagrody Publiczności w ramach internetowego plebiscytu.

Lista zwycięzców zostanie opublikowana do dnia 13 listopada 2020 roku na stronie internetowej Rzeszowskiego Domu Kultury, natomiast tegoroczna wystawa pokonkursowa zostanie zorganizowana wyłącznie w formie wirtualnej, z uwagi na panujący obecnie reżim sanitarny. Regulamin konkursu oraz szczegóły dotyczące zgłoszeń dostępne są na stronie  www.rdk.rzeszow.pl.

SONY DSC
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie