X Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych: Folkowe Inspiracje

Muzeum Fabryki
📅 piątek 21.08.2020 do niedziela 23.08.2020
X Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych: Folkowe Inspiracje
Dziesiąta jubileuszowa edycja festiwalu, w przeciwieństwie do poprzednich edycji, organizowana będzie w kilku odsłonach trwających razem 3 miesiące. Łącznie od sierpnia do grudnia 2020 r. W związku z tym tak różnorodny i międzykulturowy program festiwalu będzie odbywał się w terminach: 21-23 sierpnia, 9-11 października oraz 4-6 grudnia.

Podczas pierwszej, sierpniowej odsłony elementem godnym uwagi będzie ekspozycja zaprezentowana w Naszym Muzeum, Muzeum Fabryki. W naszych muzealnych wnętrzach odbędzie się wystawa „ETNO-DETALE”, która przede wszystkim będzie połączeniem prezentacji oryginalnych eksponatów z wystawą fotografii.

W związku tym, że podczas dotychczasowych edycji Folkowych Inspiracji, oraz w czasie podróży i wspólnych występów z zespołami całego świata autorzy zgromadzili pokaźną kolekcję detali, szczegółów nadających charakter strojom i akcesoriom. Zrodził się pomysł, by przedstawić je szerszej publiczności i stąd też idea wystawy. Niewątpliwie wśród eksponatów znajdą się fragmenty biżuterii, dodatków, nakryć głowy i innych elementów folkowego wizerunku z wielu krajów i regionów.

Planowany wernisaż w Muzeum Fabryki w Manufakturze – 22 sierpnia, godz. 13.00

Poniżej przedstawiamy pełen plan sierpniowych obchodów:

21.08.2020 (piątek)
11.00 – Halo! Tu festiwal! Tu Łódź! – koncert otwarcia festiwalu – Pałac Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi (aula)
13.00 – Folkowo zainspirowani wernisaż wystawy z okazji Jubileuszu 10-lecia festiwalu – Pałac Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi (aula)
14.00 – Złota Łódka 2020 – choreografia, wokal, muzyka – przesłuchania konkursowe – Pałac Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi (aula)
15.00 – Barwy. Brzmienia. Tradycje – Instalacja designersko-multimedialna – Pałac Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi (skwer)
20.00 – Spektakl otwarcia – Pałac Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi (skwer)

22.08.2020 (sobota)
10.00 – Zakochaj się w Łodzi – Łódź wielokulturowa – wycieczka, spacer ulicami miasta dla uczestników festiwalu.
12.00 – Etno detale – wernisaż wystawy foto-design – Muzeum Fabryki
16.00 – Manufaktura rytmów i tradycji – Jubileuszowy koncert plenerowy – Rynek Manufaktury

23.08.2020 (niedziela)
11.00 – Przygoda na Księżym Młynie artystyczna gra miejska – Księży Młyn