X Festiwal Zaklęte w Dyni

Park Ratuszowy w Nowej Hucie mapa

niedziela 18.09.2022

X Festiwal Zaklęte w Dyni

Naturalnym „środowiskiem” dyni jest przyroda i bajki, więc 10. – jubileuszową edycję Festiwalu Zaklęte w Dyni chcemy wkomponować w zielony – ekologiczny klimat i dlatego 18 września o godzinie 15:00 Park Ratuszowy w Nowej Hucie zamieni się w bajkowy świat, w którym dynie będą grać pierwszoplanowe role. W programie tegorocznego festiwalu znajdą się różnorodne gry, zabawy, warsztaty i animacje ruchowe nawiązujące do pomarańczowego bohatera tej imprezy!

Dla maluszków przygotowane zostaną animacje z chustą i piłką-dynią, dla starszaków ze smartfonami – emocjonująca gra terenowa na Action Track z nagrodami. Każdy będzie mógł wziąć udział w warsztatach plastycznych – oczywiście o tematyce dyniowej! Każdy będzie mógł wziąć udział w dyniowym quizie wiedzy, loterii fantowej i zaglądnąć do kącika czytelniczego, w którym będzie można posłuchać o przygodach Pana Dyni! Festiwal będzie miał formę pikniku, będziemy serwować pomarańczową watę cukrową i jeść dyniowe… co nieco!

Festiwal Zaklęte w Dyni to projekt interdyscyplinarny, mający na celu umocnienie tożsamości regionalnej mieszkańców Małopolski poprzez upowszechnianie tradycji uprawy dyni (uprawiana w os. Branice w Dzielnicy XVIII Nowa Huta), zwiększenie wiedzy o hodowli, promocję wszechstronnego wykorzystania dyni jako zdrowego produktu spożywczego, dekoracyjnego i plastycznego, a także umożliwienie całym rodzinom bezpłatnego, aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach odbywających się w ich sąsiedztwie.

ihttps://krakownh.pl/wydarzenia/x-festiwal-zaklete-w-dyni

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Ośrodek Kultury Kraków Nowa Huta

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

O instytucji

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta rozpoczął działalność w 1991 roku, łącząc odrębne placówki – kluby działające na terenie Nowej Huty. Każdy z nich miał już wówczas swoją własną historię, sięgającą niekiedy początków powstania Nowe Huty. …

Więcej

Adres:

os. Zgody 1, 31-949 Kraków i inne

Kontakt:

+48 12 644 24 32
biuro@krakownh.pl
http://www.krakownh.pl
facebook

 
 

Polecamy