Weleda
Weleda Baby

Wyzwanie Zdrowe Wychowanie – I Konferencja Żywieniowa

Olivia Business Centre, aleja Grunwaldzka, Gdańsk
🗺 mapa
📅 wtorek 06.09.2016 do czwartek 13.10.2016
żywienie dzieci konferencja dla rodziców i szkół

W dniach 13-14 października w Gdańsku, w Olivia Business Center odbędzie się ogólnopolska konferencja poświęcona prawidłowemu rozwojowi dziecka w zakresie trzech filarów: żywienie, zdrowie psychiczne i aktywność fizyczna. Przez 10 miesięcy w roku, nawet ponad 8 godzin dziennie nasze dzieci spędzają czas w szkole lub przedszkolu. Czy jesteśmy w stanie dbać o to, co jedzą nasze dzieci? Czy możemy mieć wpływ na jakość i ilość posiłków? Czy dzieci mają odpowiednią ilość ruchu na świeżym powietrzu? Tak – możemy dbać o to wspólnie. To zadanie nie tylko rodziców, ale też szkoły czy przedszkola. Jako dorośli, powinniśmy być odpowiedzialni za prawidłowe nawyki prozdrowotne młodego pokolenia.

W trakcie dwóch dni zostaną pokazane i podsumowane najciekawsze projekty dotyczące zmian, które zaszły w żywieniu dzieci i młodzieży w Polsce w ostatnim roku. Zaprezentowane zostanie m.in. co udało się już osiągnąć i jakie programy edukacyjne zostały wdrożone oraz jak realizować je w innych miejscach, w kolejnych szkołach.

Drugiego dnia wykłady będą poświęcone zaburzeniom odżywiania i chorobom dietozależnym, które mogą dotykać dzieci już w wieku szkolnym. Pokazana zostanie rola psychologa i dietetyka w leczeniu anoreksji, bulimii czy otyłości.

Wśród prelegentów znajdą się eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz osoby prowadzące projekty edukacyjne w całej Polsce. Znajdują się tam m.in. dietetyk kliniczny Hanna Stolińska-Fiedorowicz z IŻŻ, dr n. med. specjalista pediatrii specjalista leczenia otyłości Michał Brzeziński czy dietetyk i trener Agnieszka Danielewicz z Instytutu Eligo. W trakcie konferencji będzie także catering promujący zdrowe odżywianie.

Pełną agendę i wszystkich prelegentów znajdziesz na stronie www.wethinkhealthy.com

Bilety na wydarzenie można kupić na:

https://wethinkhealthy.evenea.pl/

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online

Organizatorem konferencji, jest grupa We Think Healthy zrzeszająca społeczność ekspertów ds. dietetyki, rodziców i osób, które chcą mieć realny wpływ na żywienie dzieci w szkołach i przedszkolach. Wydarzenie współtworzy Stowarzyszenie Macherki, które organizuje różnorodne warsztaty, spotkania i konferencje wspierające działania społeczne oraz przestrzeń O4 w Olivia Business Centre (Olivia Four).

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na

www.facebook.com/wethinkhealthy

Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkich, którzy mają realny wpływ na zmiany związane z nawykami prawidłowego żywienia i rozwoju dzieci w placówkach oświatowych. Są to dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele, pedagodzy, dietetycy, ale również kucharze placówek edukacyjnych i rodzice.

431 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent