WyTrop legendy – gra terenowa dla dzieci i młodzieży w Elblągu!

w przestrzeni miejskiej - na terenie Starego Miasta mapa

poniedziałek 19.09.2016

bezpłatny

gra miejska

Znasz legendy naszego miasta i regionu? Poradzisz sobie doskonale. Nie miałeś jeszcze okazji się z nimi zapoznać. Teraz możesz. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Grze Terenowej  „T®OP LEGENDY”.

Gra zostanie rozegrana 19 września w godz. 10:00 – 13:00.

– Celem inicjatywy jest przede wszystkim popularyzacja wśród dzieci i młodzieży legend warmińsko-mazurskich, również tych zapomnianych i mało znanych oraz stworzenie okazji do indywidualnych działań rozbudzających kreatywność uczestników –  informuje koordynatorka działań Agnieszka Tkaczuk.

W grze miejskiej mogą wziąć udział uczniowie elbląskich szkół podstawowych, z klas IV  – VI oraz gimnazjaliści z klas I i II. Gra zostanie rozegrana w przestrzeni miejskiej – na terenie Starego Miasta. Nie zabraknie w niej elementów klasycznych podchodów, happeningu,a także konkurencji ruchowych. W grze weźmie udział max. 10 drużyn. Drużyną może być cała klasa lub grupa min. 5 osobowa. Grupa musi mieć jednego opiekuna (nauczyciela). Głównym zadaniem uczestników będzie rozwiązanie różnorodnych zadań. Na zwycięskie grupy czekają nagrody: gry planszowe, bony podarunkowe, gadżety, książki itp.

Zgłoszenia można przesyłać do 14 września, jednak liczy się kolejność zgłoszeń. Regulamin oraz karta zgłoszeń dostępne są pod adresem: http://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/imprezy/wytrop-legendy/. Zainteresowani mogą już kontaktować się z Agnieszką Tkaczuk (55 611 20 59/ agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl). Udział w grze miejskiej jest bezpłatny.

Gra organizowana jest w ramach projektu pn. „Mała Ojczyzna pamięta o wielkich legendach!” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” .

WyTrop legendy – gra terenowa dla dzieci i młodzieży w Elblągu!

"Światowid" Centrum Spotkań Europejskich

Światowid jest pomysłodawcą i realizatorem wielu przedsięwzięć kulturalnych. Dzięki szczególnej trosce o rozwój twórczego ruchu kulturalnego zrealizowaliśmy imprezy artystyczne, które z czasem stały się cykliczne i zyskały zasięg ogólnopolski oraz międzynarodowy. Są to m.in.: Ogólnopolski …

Plac Jagiellończyka 1