Wytańcz! Wymaluj! Warsztaty taneczno-malarskie

Pałac na Wyspie mapa

niedziela 01.12.2019

Wytańcz! Wymaluj! Warsztaty taneczno-malarskie

Podczas taneczno-malarskich warsztatów poznamy tajemniczych bohaterów grotesek z Sali Balowej w Pałacu na Wyspie. Mitologiczne postaci autorstwa królewskiego artysty Jana Bogumiła Plerscha zainspirują nas do stworzenia tanecznych choreografii i malarskich kompozycji.

Każde spotkanie z cyklu „Wytańcz! Wymaluj!” będzie się składać z dwóch części: tanecznej i plastycznej. Na początek uczestnicy warsztatów wprawią w ruch swoje ciała. Uruchomią w ten sposób pokłady twórczej ekspresji, które umożliwią im nieskrępowane, artystyczne eksperymenty w drugiej części zajęć.

Obowiązuje: bilet w wysokości 25 zł (dziecko plus opiekun) na pojedynczy warsztat lub karnet w wysokości 80 zł (cztery warsztaty – dziecko plus opiekun)
Zapisy: edukacja@lazienki-krolewskie.pl
Terminy: 29 września, 6 października, 10 listopada, 1 grudnia 2019 r., godz. 11.00

PROGRAM WARSZTATÓW:

10 listopada – Zmagania z płaszczyzną
Junona, bogini domowego ogniska, zaprosi nas do tanecznych działań z wykorzystaniem dużych płaszczyzn materiału. Stworzymy kolorowe, wielkoformatowe prace, które posłużą jako parkiet dla dalszych tanecznych harców.

1 grudnia – Twórcza zawierucha
Z jednej strony wieje, z drugiej strony bucha. Jeśli dobrze poszukamy, to w Sali Balowej znajdziemy różne przykłady podmuchów, wybuchów i strumieni powietrza wydobywających się z ust mitologicznych wiatrów. Podczas warsztatów, oprócz działań poruszających nasze ciała, będziemy pracować nad oddechem, który stanie się ważnym narzędziem w tworzeniu rozdmuchanych kompozycji malarskich.

Prowadzące:
Aleksandra Pacak-Dragańska – instruktorka tańca i teatralna, nauczycielka języka polskiego Wiedzę taneczną zdobywała w łódzkiej Akademii Muzycznej, na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym oraz podczas warsztatów w Polsce, Pradze i w Wiedniu. Prowadziła zajęcia w placówkach edukacyjnych i podczas wyjazdów (Dom Kultury Dorożkarnia, Ognisko Teatralne „u Machulskich”). Tańczyła m.in. w warszawskim Teatrze Tańca Test oraz w projekcie polskiej tancerki i choreografki, Elwiry Piorun. Podczas lekcji w Muzeum Łazienki Królewskie zapoznawała młodych uczestników z tańcem dworskim.

Anna Zajda – absolwentka Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych („Książka i literatura dla dzieci i młodzieży”) na Uniwersytecie Warszawskim. Animatorka, autorka stref edukacji dla dzieci i koordynatorka warsztatów rodzinnych w Muzeum Łazienki Królewskie. Miłośniczka książek obrazowych i opowiadania bajek.

Zofia Zaccaria – absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom z grafiki warsztatowej), malarstwa na Accademia di Belle Arti di Perugia, języka i kultury włoskiej na Univerista per Stranieri di Perugia, Podyplomowego Studium Pedagogicznego ASP oraz Podyplomowego Studium Muzeologicznego na Uniwersytecie Warszawskim. Malarka, specjalistka ds. edukacji, koordynatorka kreatywnych warsztatów rodzinnych oraz warsztatów artystycznych dla młodzieży w Ośrodku Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Łazienki Królewskie

Muzeum Łazienki Królewskie

Lekcje Muzealne Lekcje odbywają się w autentycznych wnętrzach stanisławowskich. Istnieje możliwość rozszerzenia omawianych tematów o prelekcje ilustrowane dużym wyborem slajdów lub o zajęcia w pracowni plastycznej. Cena lekcji muzealnej - 80,- zł/klasa (do 30 osób) Tematy lekcji: 1. Dzień zwyczajny …

Więcej

Adres:

ul. Agrykoli 1
00-460 Warszawa


Kontakt:

(22) 5060 101 (centrala), (22) 5060 183 (rezerwacja)
http://www.lazienki-krolewskie.pl