Występ Ogniska Teatralnego XS w XL Teatr

Kino Luna mapa

niedziela 17.02.2019

Występ Ogniska Teatralnego XS w XL Teatr

Co? Egzamin Otwarty dla Publiczności Ognisko Teatralne dla Dzieci i Młodzieży XS w XL TEATR

Gdzie? Kino Luna

Kiedy? 17 lutego 2019 g.11.30-13.00

WSTĘP WOLNY – po rezerwacji na rezerwacje.teatrxl@teatrxl.com

Ognisko Teatralne dla Dzieci i Młodzieży XS w XL TEATR, Kino Luna oraz Mecenas Wydarzenia Wilsons Nieruchomości mają przyjemność zaprosić na:

Otwarty dla Widowni, egzamin półroczny wychowanków Ogniska Teatralnego dla Dzieci i Młodzieży XS w XL Teatrze. 27971608_828592620680335_6262798474552377326_nEgzamin ma charakter występów przed publicznością. Zadania, są znane wychowankom, ale tematy zadań poznają drogą losowania, a więc na oczach widzów będą wykorzystywać umiejętności improwizatorskie i aktorskie, celem zrealizowania tematów. Uczestników egzaminu oceniać będzie specjalnie powołane Jury, w którego skład wchodzą:

PRZEWODNICZĄCY JURY:

Grzegorz Mrówczyński – aktor i reżyser teatralny, pedagog teatru, dyrektor artystyczny teatrów w Polsce m.in Teatru Polskiego w Poznaniu, Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze. Był założycielem i pierwszym dyrektorem artystycznym Festiwalu Teatralnego Malta w Poznaniu. Od 2001 do 2003 był dyrektorem naczelnym Stowarzyszenia Niezależnych Autorów Radiowych i Telewizyjnych. W latach 2003–2006 był koordynatorem programowym Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie. Jest członkiem Kapituły Nagrody Treugutta. Reżyseruje z powodzeniem w Polsce i poza jej granicami.

CZŁONKOWIE JURY:

1. Miriam Aleksandrowicz- aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, reżyser dubbingu. Na stanowisku reżysera była związana m.in. ze Studiem Kobart, Master Film, Synthesis Media, Studiem GREEN, a obecnie jest etatową reżyser w Studiu Sonica. Jej głos kojarzy cała Polska 🙂

2. Diana Karamon- aktorka teatralna, reżyser, pedagog teatru i specjalista dramy i Teatru Forum, założycielka i koordynatorka Ognisko Teatralne XS w XL TEATR oraz dyrektorka artystyczna i programowa TEATR XL

3. Iza Górska- aktorka teatralna, wokalistka, pedagog teatru i animator kultury oraz dyrektorka administracyjna TEATR XL4. Aleksandra Włodarczyk dziennikarka, z wykształcenia również aktorka. Od 10 lat związana z telewizją, gdzie tworzy programy informacyjne i pasma śniadaniowe. W wolnych chwilach angażuje się w produkcje filmowe.

Opiekunami wydarzenia są: Diana Karamon, Iza Górska.

<3 Widownia będzie miała możliwość zagłosowania na osoby, które wywarły na nich największe wrażenie. DECYZJĄ JURY NAGRODZONE NAGRODĄ ZA 1 I 2 MIEJSCE ZOSTANĄ OSOBY, KTÓRE UZYSKAJĄ NAJWYŻSZĄ NOTĘ NA EGZAMINIE. FUNDATOREM NAGRÓD JEST MECENAS WYDARZENIA Wilsons Nieruchomości

<3 Za zajęcie I MIEJSCA:

  1. NAGRANIE W STUDIO DUBBINGOWYM Studio Sonica POŁĄCZONE Z NAUKĄ DUBBINGU pod okiem MIRIAM ALEKSANDROWICZ
  2.  PROFESJONALNA SESJA ZDJĘCIOWA DO PORTFOLIO AKTORSKIEGO

<3 Za zajęcie II MIEJSCA:

  1.  NAGRANIE W STUDIO DUBBINGOWYM Studio Sonica POŁĄCZONE Z NAUKĄ DUBBINGU pod okiem MIRIAM ALEKSANDROWICZ

<3 Dla wszystkich uczestników Egzaminu Otwartego przewidziane są:

  1. NAGRODY RZECZOWE W POSTACI KSIĄŻEK
  2.  NAGRODY RZECZOWE W POSTACI GADŻETÓW Z LOGOTYPEM Ognisko Teatralne dla Dzieci i Młodzieży XS w XL TEATR

Fotorelacja z wydarzenia: Norbert Nrb Gwiździński

PARĘ SŁÓW O OGNISKU:

XS TO NASZA DUMA.

Ognisko Teatralne Dzieci i Młodzieży XS w XL, działa przy TEATR XL od lipca 2014 roku. Zrzesza ono dzieci i młodzież. Pracujemy nad ich wszechstronnym rozwojem i wychowaniem przy wykorzystaniu metod teatralnych. Zdajemy sobie sprawę, że wśród nich znajdą się kiedyś zarówno artyści, jak i managerowie kultury, dziennikarze, adwokaci (…), a naszym celem jest to, aby bez względu na wybrany zawód odważnie i z wyobraźnią kreowali rzeczywistość wokół siebie.

XS TO KREATYWNA TWÓRCZOŚĆ

Wśród Wychowanków Ogniska, pielęgnujemy indywidualność, rozwijamy umiejętności artystyczne i społeczne. Przygotowujemy do odbioru i tworzenia Sztuki. Dbamy o ich wiedzę, wytrwałość w dążeniu do celu, pracowitość, odpowiedzialność za siebie i innych. Pilnujemy, by wzrastali jako ludzie, świadomi swoich możliwości, by nikt nigdy nie zachwiał ich poczucia wartości.

XS TO WYDARZENIA Z TEATRALNYM ROZMACHEM

W każdym roku przygotowujemy naszych wychowanków do spektaklu końcoworocznego, otwartego egzaminu z publicznością, animacji mieszkańców Warszawy w terenie np. poprzez gry terenowe i performensy. Dbałość o rozmach i szczegóły w przygotowanie tych wydarzeń nie różnią się niczym od poziomu wydarzeń teatralnych z zawodowymi aktorami.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:teatr

Zobacz także