Wystawa Świat w 3D

Data wydarzenia: sobota 25.06.2011 do niedziela 10.07.2011

Wystawa Świat w 3D

Centrum Handlowe Krokus w Krakowie na dwa tygodnie stanie się ośrodkiem miłośników świata, podróży i trójwymiaru. A wszystko to dzięki wyjątkowej wystawie zdjęć National Geographic Polska. Dodatkową atrakcją dla dzieci i młodzieży spędzającej letnie wakacje w mieście będą warsztaty organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Wystawa Świat w 3D będzie prezentowana w Centrum Handlowym Krokus przy Alei Gen. T. Bora – Komorowskiego 37 od 25 czerwca do 10 lipca 2011 r. Składa się ona z około 30 trójwymiarowych fotografii, które powstawały w ciągu ostatnich dwóch lat i zostały wybrane z blisko 20 tysięcy klatek. Zdjęcia przedstawiają życie człowieka oraz jego otoczenie na czterech kontynentach: w Afryce, Azji, Europie i Ameryce Środkowej.

Wystawa Świat w 3D to projekt skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Dla każdej z tych grup wiekowych trójwymiarowe obrazy stanowią atrakcję samą w sobie. Dodatkowo wystawie towarzyszyć będą warsztaty organizowane w specjalnej "Strefie Dziecka" przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Warsztaty towarzyszące wystawie "Świat w 3D" to doskonały pomysł na letnie wakacje spędzane w mieście. Ich program obejmuje nie tylko zwiedzanie wystawy, ale również poznanie ciekawostek dotyczących krajów, w których zostały wykonane trójwymiarowe zdjęcia – mówi Sylwia Syrek, Dyrektor Centrum Handlowego Krokus. Na warsztaty zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież w wieku od 3 do 16 lat, indywidualnie, z rodzicami, jak również w grupach zorganizowanych przez wszystkie krakowskie ośrodki dla dzieci – świetlice, domy kultury, półkolonie, przedszkola, szkoły. – dodaje Sylwia Syrek.

Zajęcia prowadzone podczas warsztatów zostały przygotowane tak, aby rozbudzić w najmłodszych ciekawość świata. Składają się one z zabaw i gier edukacyjnych dostosowanych do różnego wieku uczestników i będą prowadzone przez profesjonalnych animatorów.

Zapisy na Warsztaty odbywają się telefonicznie pod numerem 0 665 598 699 oraz/lub mailowo: edukacja@qraproduction.pl. Akcja ma charakter edukacyjny i jest bezpłatna.

Wystawa Świat w 3D była już prezentowana w Jankach pod Warszawą i Bydgoszczy. Po Krakowie będzie można ją obejrzeć także w Zabrzu, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Gdańsku i Sosnowcu.

Więcej informacji na temat wystawy oraz zajęć dla dzieci i młodzieży, jak również przykładowe zdjęcia można znaleźć na stronie internetowej akcji: www.wystawa3d.national-geographic.pl lub www.chkrokus.pl.

CENTRUM HANDLOWE KROKUS
al. T. Bora – Komorowskiego 37

fot. Wojciech Franus / National Geographic Polska