Wystawa online: Kolekcja. Warsztaty dla szkół podstawowych

online

czwartek 19.11.2020 do czwartek 26.11.2020

50

Wystawa online: Kolekcja. Warsztaty dla szkół podstawowych

Zapraszamy grupy zorganizowane ze szkół na wirtualne spotkania z edukatorami Zachęty oraz dziełami z naszej kolekcji. Każde spotkanie to opowieść o sztuce, możliwość poznania twórczości artystów i artystek, a także wspólne działanie, przybliżające treść i formę omawianych przykładów dzieł sztuki. Wierzymy, że sztuka może być świetnym narzędziem do wyrażania swoich poglądów i emocji oraz że można się za jej pomocą komunikować – również na odległość.

Przygotowaliśmy tematy dotyczące różnych zagadnień i technik, proponujemy działania z wykorzystaniem najprostszych, łatwych do zorganizowania materiałów plastycznych. Każde warsztaty mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb grupy.

Temat:

Czym jest abstrakcja?
Jak powstają abstrakcyjne prace? Czy one coś przedstawiają? Zobaczymy prace Romana Artymowskiego i Jana Berdyszaka i zastanowimy się nad procesem, który mógł towarzyszyć powstawaniu dzieł abstrakcyjnych. Poćwiczymy zmienianie martwej natury w obraz abstrakcyjny: najpierw geometryczny, potem bazujący na kontrastach i kolorach. Tak, by zmienić go w abstrakcję, która będzie na nas oddziaływać estetycznie i emocjonalnie. Będziemy artystycznie czarować rzeczywistość.

materiały: kartki, kredki/flamastry, gazety (lub kolorowe kartki), nożyczki

czas trwania: 45 lub 60 min, od poniedziałku do piątku od godz. 10
forma zajęć: online, przez platformę Zoom
koszt: 50 zł
limit uczestników: do 30 osób
edukatorzy: Marcin Matuszewski, Kamil Niedziałek, Anna Owsiany, Zuzanna Zasacka
zapisy: przez formularz zgłoszeniowy
informacje: z.dubowska@zacheta.art.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie