Wystawa online: Co dwie sztuki to nie jedna

online

czwartek 19.11.2020 do czwartek 26.11.2020

50

Wystawa online: Co dwie sztuki to nie jedna

Zapraszamy grupy zorganizowane ze szkół na warsztaty online z edukatorami Zachęty na wystawie Co dwie sztuki to nie jedna, którą można oglądać w 3D. Wystawa została stworzona przez artystów i ich dzieci. Autorzy za pomocą różnych mediów poruszają tematy ciekawe i ważne zarówno dla młodszych, jak i starszych odbiorców sztuki. Wierzymy, że sztuka może być świetnym narzędziem do wyrażania swoich poglądów i emocji oraz że można się za jej pomocą komunikować również na odległość. Każde warsztaty mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb grupy.

Temat:

Bohater/ka ratuje świat!

Podczas warsztatów zwiedzimy wirtualnie wystawę Co dwie sztuki to nie jedna. Część prac dotyczy zmieniającego się świata i tego, jak człowiek wpływa na swoje otoczenie. Czy zawsze jest to wpływ korzystny? Czy można jakoś zaradzić negatywnym zmianom, również klimatycznym? Inne prace na wystawie pokazują nieistniejące postaci, które zrodziły się w wyobraźni artystów i artystek.

Wspólnie obejrzymy wystawę i spróbujemy stworzyć superbohaterów i superbohaterki – wymyślone przez nas postaci mające w sobie moc, która pomoże uratować świat!

potrzebne materiały: kartki do rysowania, kredki lub flamastry

czas trwania: 45 lub 60 min, od poniedziałku do piątku od godz. 10
forma zajęć: online, przez platformę Zoom
koszt: 50 zł
limit uczestników: do 30 osób
edukatorzy: Marcin Matuszewski, Kamil Niedziałek, Anna Owsiany, Zuzanna Zasacka
zapisy: przez formularz zgłoszeniowy
informacje: z.dubowska@zacheta.art.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie