Wystawa dla Dzieci i Rodziców w Poznaniu i okolicy

Data wydarzenia: sobota 18.06.2011 do niedziela 19.06.2011

Wystawa dla Dzieci i Rodziców w Poznaniu i okolicy

Ogród Zoologiczny oraz Muzeum Narodowe w Szreniawie mają zaszczyt zaprosić na wystawę zdjęć przedstawiających sylwetki zwierząt poznańskiego zoo, których autorami są pracownicy Ogrodu.

 

Wystawa w tym roku ma prawdziwą trasę objazdową, gościła już w Palmiarni, centrum handlowym, muzeum w Uzarzewie, teraz do końca lata, będzie gościć w Szreniawie, a następnie we wrześniu w Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu. Wielu spośród pielęgniarzy robi zdjęcia zwierzakom, którymi się opiekują, a ponieważ cieszą się ich pełnym zaufaniem mogą udokumentować wiele niezwykłych momentów. Wystawa przedstawia tylko skromny wycinek zbioru zdjęć robionych przez opiekunów. Mamy nadzieję, że zachęcą one Państwa nie tylko do odwiedzenia poznańskiego ZOO, ale również do uważnej obserwacji, pozwalającej utrwalić magiczne chwile.

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie powstało w 1964 roku. Status muzeum narodowego uzyskało w 1975 roku. Jest jedynym tej rangi muzeum rolnictwa w Polsce i jednym z nielicznych i największych w Europie. W swojej działalności nawiązuje do blisko 130 – letniej tradycji polskiego muzealnictwa rolniczego. Jest kontynuatorem i niejako spadkobiercą powstałego w 1875 roku w Warszawie Muzeum Przemysłu i Rolnictwa, którego zbiory uległy niemalże całkowitemu zniszczeniu w 1939 roku. Przez ponad 45 lat swojej działalności Muzeum zgromadziło ponad 20 tysięcy obiektów, dokumentujących dorobek kilku pokoleń mieszkańców wsi polskiej.

Na odremontowanym placu, w otoczeniu zieleni, zdjęcia naszych zwierząt prezentują się naprawdę pięknie. Musicie koniecznie to zobaczyć!!! Zapraszamy serdecznie!!!