Wystawa: Bursztyn. Dzieła. Myrta.

Plac Solidarności, Gdańsk mapa

wtorek 19.07.2016 do poniedziałek 12.09.2016

Bursztyn wystawa gdańsk ecs

Szkatuły, meble, rzeźby i obrazy… Od 11 lipca w sali wystaw czasowych ECS będzie można podziwiać bursztynowe dzieła autorstwa Lucjana Myrty, sopockiego artysty, który w bursztynie rzeźbi już od niemal 50 lat.

Lucjan Myrta jest m.in. posiadaczem największej na świecie kolekcji dużych brył bursztynowych oraz autorem Bursztynowego Skarbca – ważącej blisko tonę szkatuły, ozdobionej rzeźbionymi scenami z życia Chrystusa, największego znanego przedmiotu wykonanego z bursztynu. Jego rzeźby były prezentowane m.in. we Francji, Niemczech i Japonii.
Podziwiając dzieła Lucjana Myrty trudno oprzeć się wrażeniu, jak wielkie koło zatoczyła historia gdańskiego bursztyniarstwa. Cała ekspozycja została zaprojektowana w nowoczesny sposób i z wykorzystaniem multimediów przez dwie młode projektantki: Małgorzatę Gliwińską-Radwańską i Emilię Kohut. Dzięki temu wystawa zaprasza widza w podróż ku bursztynowym bezkresom.

Na wernisaż wystawy BURSZTYN, DZIEŁA, MYRTA zapraszamy 11 lipca o godz. 18 do sali wystaw czasowych ECS. Data otwarcia ekspozycji jest nieprzypadkowa — tego dnia przypada 70 rocznica urodzin Lucjana Myrty. Ekspozycję będzie można oglądać do 12 września 2016.
BURSZTYN. DZIEŁA. MYRTA | wernisaż wystawy
termin | 12 lipca – 12 września 2016
wernisaż | 11 lipca 2016, godz. 18 / wstęp wyłącznie na zaproszenie
miejsce | ECS, sala wystaw czasowych / parter
wejście | przez historyczną stoczniową Bramę nr 2
wstęp | bilet normalny / 10 zł, bilet ulgowy / 8 zł → kasy ECS
organizatorzy | Wydział Promocji Informacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku / Europejskie Centrum Solidarności / Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu / Związek Miast i Gmin Morskich

kontakt | Anita Dmowska, dyrektor Biura Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu tel.: 517 532 150

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Wystawa: Bursztyn. Dzieła. Myrta.

Adres:

plac Solidarności 1
80–958 Gdansk, Poland


Kontakt:

ecs@ecs.gda.pl
http://www.ecs.gda.pl

ZOBACZ TAKŻE:latomuzeumwystawa

Zobacz także