Wystawa binaryWaves grupy LAb /au/

Port lotniczy Wrocław-Strachowice, ul. Graniczna 190 mapa

poniedziałek 01.08.2016 do niedziela 04.09.2016

Binary Waves wystawa we Wrocławiu

Instalacja binaryWaves wykonana przez grupę LAb[au] dokonuje pomiaru pól elektromagnetycznych przenoszących sygnały telekomunikacyjne i przetwarza te dane na światło, dźwięk i ruch.

LAb[au] to artystyczne trio z Brukseli, tworzone przez Manuela Abendrotha, Jérôme′a Decocka i Els Vermang. Ich prace łączą w sobie cechy sztuki konceptualnej, sztuki systemów [systems art] i sztuki konkretnej – aktualizowanych przez użycie współczesnych materiałów, technik i formatów.

Instalacja binaryWaves

Instalacja składa się z 32 iluminowanych paneli o wysokości 3 metrów i szerokości 60 cm, obracających się wokół własnej osi, tworzących kinetyczne płótno. Poszczególne panele obracają się z różnymi prędkościami, wyznaczanymi przez aktywność pola elektromagnetycznego. Ich ruch tworzy efekt przypominający falowanie, spotęgowany przez ich naprzemianległe białe i czarne powierzchnie. Fale rozchodzą się od jednego do drugiego końca instalacji, stopniowo zwalniając, aż do momentu, kiedy nowy impuls wprawi w ruch kolejną falę. Ta interdyscyplinarna instalacja, w której sztuka łączy się z nauką, przez 6 miesięcy będzie odzwierciedlać rytm życia wrocławskiego lotniska.

Wystawa potrwa od 4 marca do 4 września 2016.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:wystawa

Zobacz także