Weleda
Weleda Baby

Wystawa: 1920 rok wojny – rok nadziei

Stacja Muzeum
🗺 mapa
📅 piątek 28.08.2020 do piątek 04.09.2020
Wystawa: 1920 rok wojny – rok nadziei
Zapraszamy do obejrzenia naszej najnowszej wystawy pt. „1920 rok wojny – rok nadziei”. Wystawę możecie obejrzeć w wagonie pasażerskim typu BCi-29, potocznie zwanym Wagonem Szczęśliwickim.

Wystawa opowiada o przebiegu wojny polsko bolszewickiej w wielu jej aspektach. Nie skupiamy się jedynie na roli pociągów pancernych po obu stronach konfliktu, ale opowiadamy o ludziach i wydarzeniach, które w sposób istotny wpłynęły na przebieg tej wojny, która powstrzymała pochód komunizmu w głąb Europy.

Mamy tu zatem role polskich łącznościowców, kryptologów, dyplomatów i szpiegów. Mamy takie postacie jak porucznik Jan Kowalewski, dzięki któremu złamano sowieckie szyfry. Mamy najważniejszych dowódców, ale też wspomnienia zwykłych uczestników tamtych dni, które możemy wysłuchać w specjalnie do tego celu spreparowanych telefonach.

Wystawa jest połączeniem narracji i wizji scenograficznej. Umieszczona w historycznym wagonie dawnej Izby Pamięci wagonowni Szczęśliwice stara się pokazać nie tylko suche fakty, ale też oddać klimat ostatnich lat Belle Epoque.

Na wystawie, oprócz eksponatów, zobaczyć można także dotąd niepublikowane fotografie, które przeleżały w archiwach rodzinnych prawie sto lat, aby teraz ujrzeć światło dzienne w Stacji Muzeum.

Część wystawy oglądamy w okularach 3D (okulary można zakupić w kasie muzeum).

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Autorzy koncepcji: Michał Fludziński, Hubert Bojarski

Wystawa prezentowana będzie do końca 2020 r.

531 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent