Wyspa Puffinów. Nowi Przyjaciele – film w kinach od 12 stycznia! Mamy zaproszenia!

📅 piątek 12.01.2024
„Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele” przedstawia przygody uroczej ptasiej rodziny maskonurów: Oony, jej braciszka Baby oraz ich towarzyszy zabaw, May i Mossy’ego. Przyroda, bliskość, odwaga i przyjaźń – o tym opowiada bajka dla najmłodszych widzów, oparta na uwielbianym przez dzieci i wielokrotnie nagradzanym serialu telewizyjnym.

Gdy do Wyspy Puffinów zbliża się wielka burza, Oona odkrywa, że ostatnie Małe Jajko w tym sezonie zniknęło w tajemniczych okolicznościach. Wraz z nowymi przyjaciółmi postanawia
je odnaleźć i bezpiecznie sprowadzić do domu.

Dzieciaki kochają maskonury

„Wyspa Puffinów” to serial telewizyjny dla dzieci. Narratorem programu jest Chris O’Dowd. Serial miał swoją premierę 12 stycznia 2015 roku. Produkcją zajmują się irlandzka firma Cartoon Saloon, brytyjska firma Dog Ears i amerykańska firma Penguin Random House. Pierwotnie emitowano go w irlandzkich programach RTÉjr, Nick Jr., Nick Jr. Too i Milkshake! w Wielkiej Brytanii. Z czasem seria osiągnęła wielki międzynarodowy sukces. W Polsce dostępna jest na platformie Netflix.

Animacji dla dzieci młodszych, z proekologicznym przesłaniem, towarzyszy seria książeczek. Akcja serialu (jeden odcinek trwa siedem minut) rozgrywa się na przytulnej wyspie, położonej u wybrzeży Irlandii. Opowiada o młodej maskonurce o imieniu Oona oraz jej młodszym braciszku Babie, którzy odkrywają świat, poznają naturę i inne zwierzęta oraz uczą się, czym jest przyjaźń i rodzina. Widzowie i krytycy docenili lekkość i humor produkcji, pozbawionej natrętnego dydaktyzmu, a także wdzięk animacji. Niewymuszony dowcip osiągnięto poprzez zderzenie dowcipnej narracji i perypetii bohaterów.

Maskonur (fratercula arctica) to gatunek średniej wielkości ptaka wodnego z rodziny alk (alcidae). Zamieszkuje wyspy, wybrzeża i wody północnego i środkowego Atlantyku oraz przyległych rejonów Oceanu Atlantyckiego.  Mimo licznej populacji uznawany jest za gatunek zagrożony wyginięciem. Ptaki te mają niezwykle sympatyczny wygląd zewnętrzny, o sylwetce z zaokrągloną, dużą głową i krótkimi czerwonymi nogami. Nazwa łacińska maskonura określa go jako „braciszka arktycznego”. Maskonury świetnie latają i pływają; wyposażone są we fluorescencyjny dziób. Używają patyków do drapania się po grzbiecie. Ptaki te przykładają ogromną wagę do interakcji społecznych, a ich zachowania potrafią być niezwykle złożone, wręcz ceremonialne. Przykładem może być moment lądowania maskonura, który odpowiednio wysuwa jedną stopę, by pokazać, że nie stanowi zagrożenia dla innych. Maskonury bywały widywane na Helu.

Wyspa Puffinów. Nowi Przyjaciele_08

Uwaga! Z okazji premiery filmu Wyspa Puffinów. Nowi Przyjaciele Miasto Dzieci zaprasza do zabawy, w której mogą Państwo zdobyć dwuosobowe zaproszenia na film do kina Cinema City w wybranym mieście!

Czeka na Was 25 dwuosobowych zaproszeń do wykorzystania w dniach 12 – 25 stycznia.

Jak zdobyć zaproszenie? Sprawdź TUTAJ

Zobacz zwiastun

Wyspa Puffinów. Nowi Przyjaciele

Data premiery: 12.01.2024