Wyspa Japońskich Gier 2018

Wyspa Słodowa mapa

niedziela 15.07.2018

Wstęp bezpłatny

Wyspa Japońskich Gier 2018

Fundacja Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI we współpracy z WCRS serdecznie zaprasza do spędzenia niedzieli z japońskimi grami planszowymi! 

Będziecie mogli poznać japońskie gry, nauczyć się grać i spróbować swoich sił w grze z doświadczonymi zawodnikami:

• go – gra nazywana cesarzem gier planszowych. Gracze stawiają naprzemiennie białe i czarne kamienie, by otoczyć jak największe terytorium i zdobyć jak najwięcej punktów. Dzięki prostym zasadom i niewiarygodnej liczbie możliwych układów rozgrywka jest niezwykle wciągająca i emocjonująca.

• shogi (japońskie szachy) – jak w europejskich szachach celem jest zbicie króla przeciwnika, ale liczba figur jest większa, a możliwość dokładania na planszę figur przejętych od przeciwnika sprawia, że rozgrywka jest niezwykle pasjonująca.

• gomoku – czyli znane u nas kółko i krzyżyk „pięć w rzędzie” rozgrywane białymi i czarnymi kamieniami.

• hanafuda – nazwa ta określa tradycyjne japońskie karty, za pomocą których przedstawiciele wszystkich klas społecznych w Japonii urozmaicali sobie wieczory w trakcie wielu różnorodnych gier. Ich proste zasady i eleganckie ilustracje na kartach dadzą mnóstwo radości każdemu miłośnikowi gier karcianych.

A dla dzieci:
• doubutsu shogi (w Polsce „Złapmy lwa”) – bardzo uproszczona wersja shogi, przeznaczona głównie do młodszych. Zwierzęta na małej planszy muszą złapać lwa należącego do przeciwnika. Jest to świetne wprowadzenie do pełnowymiarowych szachów japońskich, ale także zajmująca rozrywka dla wszystkich.

Wyjdź z domu i przygotuj się się na mecz finałowy Mundialu. Gwarantujemy świetną zabawę i miło spędzony czas!

15 lipca, godz. 12-17

https://www.facebook.com/events/2053304064701872/

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:na powietrzuzabawa

Zimowa wyprzedaż w 5.10.15.

Zobacz także