Wypychanki i prasowanki, czyli jak rozwijać u dziecka małą motorykę?

niedziela 19.06.2016 do niedziela 26.06.2016

Dziecko bawi się z mamą prasowanki zielona sowa

Bardzo ciekawą propozycją spędzania wolnego czasu dla młodszych dzieci są różnego typu książki aktywnościowe, które nie tylko rozwijają wyobraźnię i pobudzają kreatywność, ale także wspomagają zdolności manualne, spostrzegawczość czy pamięć. Dzięki nim maluchy mogą się nie tylko świetnie bawić, ale również zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności.

Prasowanki to zbiór pomysłów na tzw. zrobienie „czegoś z niczego”. Dzieci znajdą w nich instrukcje potrzebne do zaprojektowania nowych ubrań czy odświeżenia starszych strojów, przygotowania świątecznych bądź karnawałowych ozdób, biżuterii albo różnych przedmiotów domowego użytku. Krok po kroku dowiedzą się, jak przygotować się do konkretnego zadania, w jaki sposób dobrać materiały oraz jak pracować nad projektem. Ze spranej koszulki mogą wyczarować piękną poszewkę na poduszkę, a z obciętej nogawki starych spodni modny piórnik. Także wszelkiego typu koraliki, guziki czy wstążeczki znajdą nowe zastosowanie zdobiąc nieco spłowiałą ulubioną spódniczkę lub wakacyjny plecak. Oczywiście w przypadku, gdy do wykonania danego przedmiotu potrzebne będą narzędzia bądź elementy,  z którymi maluchy nie powinny mieć jeszcze do czynienia, zaleca się wsparcie dorosłych. Chodzi tutaj m.in. o tytułowe prasowanki, przy których niezbędne jest żelazko. Dziecko wybiera sobie materiał, na jaki ma zostać „wprasowany” konkretny obrazek i rozkłada do na twardej, stabilnej powierzchni. Teraz przychodzi kolej na pomoc rodzica – materiał należy najpierw przeprasować, aby nie było na nim żadnych zgnieceń czy nierówności. Następnie przykłada się do niego prasowankę (nadrukiem do dołu) i dociska gorącym żelazkiem na kilkanaście sekund. Po ostygnięciu trzeba jeszcze tylko ściągnąć z wierzchu papier i obrazek zostaje przyklejony do bluzki czy płóciennej torby.

Wypychanki prasowanki zielona sowa

Gry i zabawy z wypychankami to równie ciekawe książki aktywnościowe zawierające szereg propozycji gier, łamigłówek, zagadek, kolorowanek i kreatywnych zadań, w których większość elementów można wykonać własnoręcznie. Wystarczą do tego przedmioty, które znajdziemy w każdym domu, jak np. kolorowe magazyny, plastikowe nakrętki do butelek, kartonowe pudełka, farby, klej i nożyczki. W ten sposób maluchy mogą stworzyć własne puzzle, karty do gry w Piotrusia czy figurki do domowego teatrzyku. W każdym zeszycie znajduje się również specjalny szablon z elementami do wypchnięcia, naklejki i szczegółowa instrukcja potrzebna do przygotowania gry planszowej.

Twoje dziecko lubi odgrywać scenki, wymyślać scenariusze i bawić się w teatr? Ciekawą rozrywką może być wówczas teatrzyk 3D do złożenia, który wykonuje się bez użycia kleju i nożyczek. W trakcie wypychania i składania modeli dziecko rozwija zdolności manualne, dodatkowo to niesamowita zabawa!

Prasowanki i wypychanki przygotowane są w oparciu o znane i lubiane opowieści oraz postacie z kreskówek czy filmów Disneya, więc każde dziecko znajdzie wśród nich coś dla siebie. Najnowsza seria książeczek wydawnictwa Zielona Sowa koncentruje się wokół filmowej nowości, obrazu „Gdzie jest Dory?”, który stanowi kontynuację hitu sprzed kilku lat czyli animacji „Gdzie jest Nemo?”.  W tych zeszytach maluchy znajdą kolorowe prasowanki z podobizną zabawnej rybki, naklejki, zestaw figurek 3D i wiele ciekawych pomysłów na zabawy z bohaterami filmu.
Gdzie jest dory książki prasowanki

Małgorzata Woźniak

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Wydawnictwo Zielona Sowa

Wydawnictwo Zielona Sowa

Wydawnictwo Zielona Sowa poprzez swoje publikacje zapewnia radosny i wszechstronny rozwój dzieci w każdym wieku 

Wydawnictwo Zielona Sowa istnieje na rynku od 1995 roku. Obecnie to duże, niezależne wydawnictwo z bogatą ofertą wydawniczą. Wystarczy spojrzeć na …

Więcej

Adres:

Al. Jerozolimskie 96, bud. Equator II
00-807 Warszawa


Kontakt:

22 576 25 50
wydawnictwo@zielonasowa.pl
http://www.zielonasowa.pl
facebook

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także