Wymieniaj, pomagaj, odnawiaj! Rusza Wymiana Sąsiedzka w Galerii Bronowice

Galeria Bronowice, ul. Stawowa 61
🗺 mapa
📅 piątek 23.02.2024 do sobota 24.02.2024
Wymieniaj, pomagaj, odnawiaj! Rusza Wymiana Sąsiedzka w Galerii Bronowice
Zbędne ubrania i zabawki, przeczytane książki czy nadwyżki roślin – po co wyrzucać, skoro można dać im drugie życie? 23 i 24 lutego odbędzie się pierwsza w tym roku Wymiana Sąsiedzka w Galerii Bronowice. Będzie można tu upolować prawdziwe perełki z drugiej ręki, spotkać sąsiadów, zrobić coś dobrego dla planety i czworonogów ze schroniska, a nawet… skorzystać z bezpłatnego serwisu obuwia.

Mieszkańcy Krakowa i okolicznych miejscowości mogą rozpocząć wiosenny przegląd szaf nieco wcześniej. W piątek i sobotę, 23 i 24 lutego, będą mieli doskonałą okazję, aby wymienić się z sąsiadami nieużywanymi już rzeczami. Za małe ubrania, przeczytane książki, zabawki, gadżety czy nadwyżki kwiatów doniczkowych – każda z nich będzie miała szasnę zyskać nowy dom. Wszystko w ramach znanej i lubianej Wymiany Sąsiedzkiej. Wymiana odbywa się na zasadzie 1:1, ale przynosimy jedynie rzeczy w dobrym stanie, z których sami chcielibyśmy korzystać. Na miejscu na uczestników czekać będą 3 strefy i kilka możliwości wzięcia udziału w akcji.

STREFA WYMIENIAMY

Aby dołączyć do wydarzenia, wystarczy przynieść do Galerii Bronowice dowolne rzeczy na wymianę. Każdy uczestnik otrzyma żetony w liczbie odpowiadającej przyniesionym przedmiotom. Jeden żeton upoważnia do zabrania jednej rzeczy z Punktu Wymian.

Z kolei gdy nie posiadamy rzeczy na wymianę, ale chcemy wziąć w niej udział, wystarczy, że przyniesiemy karmę i akcesoria dla podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (lista potrzebnych produktów jest dostępna na stronie Galerii Bronowice). W zamian za pomoc z Punktu Wymian będziemy mogli odebrać dowolną rzecz dla siebie.

Co w wypadku, gdy nie potrzebujemy nowych rzeczy, a swoich mamy wciąż za dużo? Można dostarczyć je do Galerii Bronowice, skąd trafią do Charity Shopu w Krakowie, prowadzonego przez Fundację Inicjatyw Lokalnych i Ekonomii Społecznej.

STREFA POMAGAMY

Podczas Wymiany Sąsiedzkiej będzie można nie tylko pomóc, ale też zrobić coś dobrego dla planety. Niepotrzebne tekstylia, jeśli nie na wymianę, będzie można przynieść do Strefy Pomagamy. Na uczestników, którzy przyniosą 10 kg odzieży, czekać będą karty podarunkowe o wartości 30 zł do sklepów w Galerii Bronowice. Ubrania zostaną przekazane platformie Ubrania Do Oddania, która zadba, aby wprowadzić je ponownie w obieg. Za każdy dostarczony kilogram UDO przeznaczy 1 zł na rzecz Stowarzyszenia Otwarte Klatki.  

STREFA ODNAWIAMY

Klienci Galerii Bronowice, którzy w czasie trwania Wymiany Sąsiedzkiej zrobią zakupy za min. 50 zł i okażą paragon w Strefie Odnawiamy, będą mogli skorzystać z bezpłatnego serwisu obuwia (czynny 24 lutego, w godz. 12:00-18:00). Na miejscu wykonywane będzie czyszczenie butów z zewnątrz, czyszczenie podeszwy od boku, wymiana sznurowadeł oraz małe podmalowania (czubki buta, zdarte elementy).

Wymiana Sąsiedzka odbędzie się w Galerii Bronowice na poziomie 0 (nieopodal perfumerii Douglas).

Harmonogram wydarzenia:

piątek, 23 lutego, 15:00-20:00

sobota, 24 lutego, 12:00-18:00

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent