Wylosuj Anioła. Kartki Wsparcia dla dzieci na onkologii

wtorek 09.08.2016 do środa 31.08.2016

Wylosuj Anioła . Akcja na FB- Kartki Wsparcia dla dzieci na onkologii

Serdecznie zapraszamy do Akcji pisania kartek  – wsparcia dla dzieci na oddziałach onkologii w Lublinie i Warszawie, która nosi nazwę „Wylosuj Anioła”.

Akcja pisania Kartek-Wsparcia powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii.
Lęk, ból, niepewność to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Inicjatywa pisanie kartek dla dzieci ma na celu wsparcie dziecka podczas leczenia.
Dziecko będzie te kartki losować. Na oddziale onkologii jest duża rotacja, dzieci otrzymują chemioterapię lub naświetlania. Wyjeżdżają do domu, kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie lub powikłanie po chemioterapii. Dzieci lecza się długo, ale nie przebywają przez cały czas w szpitalu. Mają przerwy i na te przerwy wyjeżdżają do domu. Więc, nie wiemy, jakie dziecko wylosuje tę kartkę. Ale prośba jest taka, żeby się modlić za to dziecko, które kartę Państwa wylosuje. To taka anonimowa modlitwa, ale może dziecko się odezwie i wtedy modlitwa może zostać już bardziej konkretna, za konkretne dziecko.

Co trzeba zrobić?
Wszystko jest proste.
1. Trzeba wziąć kartkę (można ją zrobić własnoręcznie lub kupić)
2. Zastanowić się do kogo ma być adresowana (do dziewczynki, lub chłopca)
3. Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową (raka). Co warto napisać? Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia, że będzie zdrowy/zdrowa. Kartka powinna być pozytywna, zachęcać do życia, no nie wprost. Można napisać kilka słów o sobie, co lubicie, co warto zobaczyć i swój kontakt (może dziecko będzie chciało skontaktować się później).
4. Wysłać kartę na adres Grupa Rodziców „Gdy Liczy się Czas” ul. Nowy Świat 30a/6 20-418 Lublin

Akcja jest bezterminowa, jak niestety bezterminowe są zachorowania na raka wśród dzieci. Będziemy po prostu dokładać kartki (jak będą) do koszyków na oddziale.

Więcej  informacji o Akcji znajdziecie Państwo na stronie Facebook „Wylosuj Anioła” https://www.facebook.com/wylosuj.aniola/

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także