Królik i Misia

Wylicytuj strój Agnieszki Radwańskiej i pomóż chorym dzieciom

📅 niedziela 19.01.2014
Wylicytuj strój Agnieszki Radwańskiej i pomóż chorym dzieciom

W sumie udało się zebrać ponad 40 przedmiotów, które zostaną zlicytowane w niedzielę 19 stycznia podczas dorocznej zabawy karnawałowej dla dzieci, organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Białym Kościele (gmina Wielka Wieś). Zebrane pieniądze trafią do nieuleczalnie chorych dzieci – podopiecznych domowego Hospicjum dla Dzieci „Alma Spei".
"Dzięki wpływom z licytacji będziemy mogli kupić materiały medyczne, bez których nasi podopieczni nie mogą żyć"- mówi lek. pediatra i prezes Hospicjum Małgorzata Musiałowicz.

Na  balu nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Będą magiczne sztuczki, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami i interaktywna familiada. Organizatorzy zapraszają także na pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej i Grupy Ratowniczej R² oraz na koncert Orkiestry Dętej GOKiS. Zabawa w Hali GOKiS  zaczyna się o godz.15.00, aukcja o godz. 17.00.

—–

Hospicjum dla Dzieci „Alma Spei" od pięciu lat opiekuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi z terenu Małopolski w ich rodzinnych domach. Zapewniamy  profesjonalną pomoc medyczną (lekarską, pielęgniarską, fizjoterapeutyczną, psychologiczną) i duchową. Bardzo istotnym elementem działalności hospicjum jest dawanie dzieciom i ich rodzinom  powodów do uśmiechu i radości. Dlatego podopiecznych odwiedzają wolontariusze i pedagog, organizowane są spotkania integracyjne, mikołajki i urodziny. Od 2009 roku Hospicjum dla Dzieci „Alma Spei" posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. W 2013 roku po raz kolejny otrzymaliśmy certyfikat Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom.