Wydrzyj się! Warsztaty plastyczne

Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3 mapa

sobota 07.11.2020 do sobota 28.11.2020

10

Wydrzyj się! Warsztaty plastyczne

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 6-10 lat i dorosłych.

data: 7, 28 listopada 2020 (sobota)

godzina: 11.00-13.00

miejsce: sala A_120 w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi (budynek A), ul. Tymienieckiego 3

wiek uczestników: 6-10 lat(7 listopada), od 16 lat (28 listopada)

czas trwania: 2×120 min.

prowadzenie: Dagmara Appel

koszt: 10 zł za pojedynczy warsztat

zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org

 

Warsztaty mają charakter twórczy, ale i terapeutyczny. Darcie jest potrzebne. Czasem bez darcia po prostu nie da rady. Są momenty, gdy nic tak nie pomaga jak dobre, solidne wydarcie. Na pierwszych warsztatach będziemy drzeć, a nawet drzeć się.

Dowiemy się, co można drzeć i wydzierać i podziałamy z tak wdzięczną materią, jaką jest papier, choć z innymi też spróbujemy. Bo przecież nie tylko papier się drze.

Będziemy drzeć, ciąć i wycinać, a potem składać, dokładać i przekładać, aż powstanie obraz. Czyli innymi słowy będziemy robić kolaże, łącząc różne rodzaje grafiki i papieru, a także różne techniki rysunku. Poprzez tworzenie, uczestnicy sami dowiedzą się czym jest kolaż i jak powstaje. Stworzą własny kolaż. Będziemy darli różne rzeczy i darli się też, ale głównym zamysłem jest, żeby przynieść swoje stare ubrania, albo materiały, które można podrzeć. Uczestnicy mogą przynieść je sami, ale prowadzący też dostarczy takie. Ubrania lub materiały będziemy drzeć, co ma cudowną moc terapeutyczną- odstresowującą i bardzo pozytywnie wciąga, a potem napełniać tymi skrawkami poduszki, małe lub duże. Uczestnicy będą wymyślać różne kształty i rozmiary, zszywać je i zaszywać, wypełniać, żeby zabrać je ze sobą do domu. Twoja osobista, wydarta, wytargana poduszka 🙂 Możemy zrobić jedną wspólną poduszkę również, jako pufę do leżenia i relaksowania się właśnie. Będziemy korzystać ze starych gazet, ubrań czy materiałów w duchu idei “zero waste”, aby dać rzeczom kolejne życie.

Listopadowe Twórcze Warsztaty w Fabryce Sztuki:- Odbywają się w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3.- Jeżeli miejsce ulegnie zmianie, będziemy o tym informować uczestników na bieżąco.- Fabryka Sztuki zastrzega sobie możliwość zmiany formuły tych warsztatów ze stacjonarnych na warsztaty online, a także do zmiany terminu lub odwołania wybranych warsztatów, w zależności od stanu sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Udział w tych warsztatach wiąże się z przestrzeganiem regulaminu. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej.

Udział w tych warsztatach jest płatny. Opłata za udział w warsztatach rodzinnych i warsztatach dla dzieci wynosi 10 zł za dziecko, za pojedynczy warsztat/dzień warsztatowy.

Na te warsztaty konieczna jest rezerwacja miejsc:Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-18:00:- mailowo: warsztaty@fabrykasztuki.org- telefonicznie: +48 506 103 207- Nie prowadzimy zapisów w weekendy (soboty i niedziele).- System rezerwacji miejsc zamykamy o godzinie 18:00, w dniu poprzedzającym wydarzenie, a na wydarzenia poniedziałkowe system rezerwacji miejsc zamykamy w poprzedzający je piątek o godzinie 18:00.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Fabryka sztuki logo black

Fabryka Sztuki

Fabryka Sztuki w Łodzi to miejska instytucja kultury usytuowana na terenie XIX wiecznych fabryk na Księżym Młynie. Powołana została w 2007 roku jako wspólna inicjatywa Fundacji Łódź Art Center, Stowarzyszenia Teatralnego Chorea i Urzędu Miasta …

Więcej

Adres:

Tymienieckiego 3,
90-365 Łódź


Kontakt:

42 646 88 65
info@fabrykasztuki.org
http://www.fabrykasztuki.org
facebook

FAMILY CONCEPT 5.10.15. – ubrania dla całej rodziny