Wydarzenia towarzyszące, wyszczególnione: – 27. WOŚP Wrocław

Wrocław mapa

sobota 12.01.2019 do niedziela 13.01.2019

Wydarzenia towarzyszące, wyszczególnione: – 27. WOŚP Wrocław

Gramy dla dzieci małych i bez focha!

Od teraz: Zapraszamy na aukcje Allegro.pl na których można wylicytować m.in. prywatny spacer z Beatą Maciejewską, lot szybowcem, warsztaty fotograficzne, gadżety z autografami gwiazd sportu, muzyki, celebrytów oraz wiele innych. Wszystkie aktywne aukcje pod linkiem: https://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerld=HYPERLINK „https://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerld=51878641”51878641

08.01.2019, 20:00, Stara Piwnica: Moongoat, Uvaga, Prosto z mostów. bilety: 15zł – do kupienia w klubie Stara Piwnica oraz na bramce w dniu koncertu.

UWAGA! ZESPOŁY PROSTO Z MOSTÓW ORAZ UVAGA PRZEZNACZAJĄ CAŁY SWÓJ DOCHÓD Z BILETÓW NA WSPARCIE DLA NAJMŁODSZYCH I NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH!

12.01.2019 Dodatkowe zbiórki odbędą się w CH Borek oraz przed występem kabaretu Hrabi „Wady i Waszki” na Scenie ATM Na Bielanach.

13.01.2019, 9:00, Kamienna 35/37: X Turniej IKSS – WOŚP. Turniej IKSS WOŚP to idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym. Projekt daje możliwość spędzenia kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w duchu sportowej rywalizacji. Podczas turnieju piłki nożnej uczestnicy i goście mogą wspomóc akcję poprzez czynny udział w licznych „licytacjach”, loterii, a także aukcjach prowadzonych na Allegro.

13.01.2019, 9:00, Rynek: Bieg Tyłem – Policz się z cukrzycą, 27. FINAŁ WOŚP Wrocław. W tym roku po raz 13 Fundacja WOŚP w ramach działań finałowych organizuje Bieg policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. Po raz drugi, bieg będzie organizowany także we Wrocławiu. Po raz pierwszy będzie to bieg tyłem.

Ze względu na swój wyjątkowy charakter bieg odbywać się będzie na długości 1 km w seriach po 50 osób o godzinach 9:00, 9:15, 9:30, 9:45 (dla ścigaczy) i ostatniej serii na 100 osób (rekreacyjnej) o godzinie 10:00. W sumie może wystartować 300 osób.

Koszt udziału – 30 zł – całość środków z opłaty startowej zostanie przekazany na konto Fundacji WOŚP.

Obecnie w pakiecie startowym znajdziesz:

– pamiątkowy numer

Na biegu nie będzie prowadzony pomiar czasu.

Zapraszamy serdecznie do zapisów, cały dochód z wpisowego będzie przeznaczony na Fundację WOŚP. Numery będą przyznawane kolejno według daty zaksięgowania środków.

Biuro zawodów będzie umiejscowione w Bar Barbara od godziny 8:00.

13.01.2019, 10:00, Nowy Targ: Lot Krasnala w Kosmos. Krasnal niepodległy wystartuje w stratosferę już w niedzielę 13 stycznia o godzinie 10:00. Start odbędzie się z samego serca Wrocławskiego, czyli Placu Nowy Targ. Nie będzie to zwyczajna podróż kosmiczna. Nasz Krasnal ma misję! Właśnie odebrał przepiękne złote serce ufundowane przez YES i zabierze je ze sobą w kosmos. A gdy tylko wyląduje z powrotem, to nasze kosmiczne serce trafi na licytacje WOŚP.

13.01.2019 ok.10 – 11:00, Nowy Targ: Sklepik WOŚP. Sprzedajemy orkiestrowe gadżety. Będzie można nabyć koszulki, poduszki, smycze, zegarki, kalendarze, maskotki, kubki i wiele innych. Z ręki – do puszki – do ręki. Sklepik czynny do wyczerpania zapasów.

13.01.2019, 10:00, Nowy Targ + inne: Biała Niedziela. Biała Niedziela to wieloletnia tradycja wrocławskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i jeden z najważniejszych punktów programu. Podczas tego wydarzenia można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych i konsultacji lekarskich. W tym roku Białą Niedzielę współorganizują z nami: Studenckie Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych, Synexus, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego, Polskie Towarzystwo Hepatologiczne, Katedra i Klinika Chirurgii Pediatrycznej, C.R.Modus oraz Stowarzyszenie IFMSA.
Specjalistyczne porady będą udzielane aż w 5 lokalizacjach w całym mieście. I tak, na placu Nowy Targ oraz w Urzędzie Miejskim, czyli w centrum finałowych wydarzeń będzie można skonsultować takie schorzenia jak cukrzyca, zwyrodnienia stawów, czy zakażenie wirusem HCV oraz dokonać pomiarów saturacji, ciśnienia i glukozy. Znajdzie się tam również punkt informacyjny dotyczący prawidłowego przygotowania do badań oraz kącik dla dzieci.

Doskonały program na Białą Niedzielę przygotowano również Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu (ul. Koszarowa 5, pawilon pediatryczny). Od godziny 10:00 będzie tam można wysłuchać wykładów w dziedzinach immunologii, psychiatrii, dietetyki czy rehabilitacji oraz odbyć konsultacje lekarskie. W programie odbędzie się również zwiedzanie pawilonu pediatrycznego. Szpital umożliwi również wykonanie badania USG dzieciom często chorującym na zapalenie płuc.

Następną lokalizacją, która włącza sie w obchody finału i pomaganie w profilaktyce schorzeń jest kino Nowe Horyzonty. Udostępniają swoją przestrzeń na rozłożenie stanowisk: Marrow Hero (idea dawstwa szpiku), Ratowanie na Spontanie, Szpital Pluszowego Misia, Pink Lips oraz Movember. Nowe Horyzonty będą dla odwiedzających stoiska czynne aż do 21:00.

Klinika Chirurgii i Urologii Dziecięcej przy ul. Curie-Skłodowskiej 52 zaprasza 13 stycznia do swojej siedziby na konsultacje lekarskie w godzinach 9-16.

Kolejną zaprzyjaźnioną placówką jest Modus Centrum Rehabilitacji. Tam, za symboliczną opłatą do puszki będzie można odbyć specjalistyczne konsultacje z lekarzami z zakresu neurologii, kardiologii i ortopedii. Do usług będą również rehabilitanci i ratownicy medyczni. Promocję zdrowego stylu życia umili pokaz brazylijskiego Jiu Jitsu.

Jak widać WOŚP Wrocław podchodzi do sprawy zdrowia i profilaktyki na poważnie. Serdecznie zapraszamy do naszych stoisk i konsultantów już w niedzielę!

Szczegółowe informacje na https://www.facebook.com/events/HYPERLINK „https://www.facebook.com/events/792496147764123/”792496147764123HYPERLINK „https://www.facebook.com/events/792496147764123/”/ .

13.01.2019, 11:00, Stadion Wrocław: Skaczemy dla WOŚP! Ekstremalne pomaganie na 27 finał!W tym roku Dream Jump Wrocław pierwszy raz dołącza tak czynnie do 27 finału WOŚP. W dniu finału jesteśmy dla Was od godziny 10:00 do 16:00 na wrocławskim stadionie – bez rezerwacji, bez żadnych zapisów a jeśli będzie Was tak dużo, że trzeba będzie zostać dłużej – będziemy skakać do ostatniego skoczka(i jeden skok dłużej!). Organizator eventu Dream Jump – Stadion Wrocław cały dochód z tego dnia przeznacza na dzieciaki, dla których organizowany jest 27 finał. Cała nasza ekipa DreamJumpTeam zgodziła się społecznie przyjść tego dnia do pracy i pomóc w tej świetnej inicjatywie! Jesteśmy gotowi na minimum 50 osób – ale jeśli chętnych będzie więcej – wyciągamy halogeny i skaczemy po zmroku! Tego dnia cena za skok wynosi 50 zł – górnej granicy oczywiście nie ma – ale jeśli wrzucisz do puchy minimum 100 to otrzymasz od nas poza samym skokiem wszystkie nagrania z pakietem zdjęć! Będzie z nami, z puszkami orkiestry Studencki Sztab WOŚP UPWr Wrocław.

13.01.2019, 11:00, Morskie Oko: Pomaganie przez morsowanie. Stowarzyszenie Wrocławskie Morsy serdecznie zaprasza na wspólne morsowanie w odmętach lodowatej wody wraz ze zbiórką datków dla WOŚP. Inauguracją wejścia do wody będzie wspólna rozgrzewka do znanych i lubianych kawałków muzycznych w rytmach zumby. Punktualnie o 11:00 zanurzymy się w zimnej wodzie, być może gdy dopiszę pogoda będzie to wejście do przerębla. Dla chętnych w wodzie zostanie poprowadzony aqua aerobik. A podczas morsowania Nasza puszka będzie się znajdować pośrodku Morskiego Oka. Tak więc, nie może Was zabraknąć w tym ważnym dniu podczas Orkiestry Świątecznej Pomocy na Morskim Oku we Wrocławiu, dlatego zabierzcie ze sobą całą rodzinę, przyjaciół i znajomych żeby spędzić z nami wspólnie czas. Pokażemy, że morsy też mają gorące serducha.

13.01.2019, 10:30, Skytower, Egurrola Dance Studio: Egurrola Challenge. W czasie Egurrola Challenge na scenie zobaczycie młodych tancerzy Egurrola Dance Studio, którzy będą walczyć o medale, nagrody i puchary. Tancerze zaprezentują się w najbardziej widowiskowych stylach tanecznych i pokażą, czego nauczyli się w ciągu ostatniego semestru.

Tego dnia spotkacie również Agustina Egurrolę. To świetna okazja, by porozmawiać z założycielem szkoły Egurrola Dance Studio, otrzymać autograf oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Tego samego dnia ma miejsce 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – my także będziemy grać. Podczas naszego eventu przeprowadzimy aukcję na rzecz WOŚP, a wolontariusze będą zbierać pieniądze.

13.01.2019, 12:00, Rynek pod choinką: Goldeny dla WOŚP. Jak co roku wrocławscy właściciele psów rasy golden retriver będą kwestować na rzecz zbiórki ze swoimi pupilami. Zapraszamy miłośników psów.

13.01.2019, od 14:45, trasa Opera – Dworzec Nadodrze, Specjalna linia tramwajowa! Kolejny raz Klub Sympatyków Transportu Miejskiego i MPK Wrocław zapraszają wszystkich na przejazdy okazjonalnymi liniami finałowymi, które połączą przystanek Opera z Dworcem Nadodrze. 13. stycznia będą kursowały specjalne tramwaje. Znajdziecie tam również naszych wolontariuszy. Pierwszy tramwaj ruszą po 14:00 z obu końcowych przystanków, ostatnie trasy planowane są około godziny 20. Pełen odjazd!

13.01.2019, 16:30, Dolnośląskie Centrum Filmowe: Przedpremierowy pokaz filmu „Władcy Przygód. Stąd do Oblivio”. Z przyjemnością informujemy, że DCF ponownie dołącza do akcji! Z okazji 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu „Władcy Przygód. Stąd do Oblivio”, który odbędzie się 13 stycznia o godz. 16.30. Bilety: 20 zł. Całkowity dochód przekazany zostaje dla Fundacji.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także