Wydarzenia MHK dla dzieci – warsztaty teatralne i Akademia Małego Odkrywcy

📅 sobota 28.10.2017 do niedziela 29.10.2017
warsztaty teatralne Dramat – między prawda a fikcją

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na następujące wydarzenia dla dzieci!

Dramat – między prawda a fikcją
28 października 2017,  godz. 12:00
Pałac Krzysztofory

Zapraszamy młodzież na warsztaty teatralne Dramat – między prawda a fikcją w ramach Muzeomanii z cyklu Zagraj w teatr!
Stanisław Wyspiański swój dramat oparł na kanwie prawdziwego wydarzenia, w którym brał udział. W Weselu wiele jest odniesień do ówczesnego Krakowa i jego mieszkańców, co nie kłóci się z symboliczną warstwą sztuki. Przymierzając się do wystawienia dramatu, koniecznie należy postawić pytania o ponadczasowe i uniwersalne przesłanie utworu oraz umiejętne rozróżnienie sensów dosłownych od metafory. Podczas warsztatów przyjrzymy się, jak wyglądało to podczas prapremiery, a jak we współczesnych wstawieniach Wesela.
Prowadzenie: Ewelina Radecka (MHK)
Obowiązuje rezerwacja miejsc: info@mhk.pl
UDZIAŁ BEZPŁATNY

Sznur czerwonych korali, czyli słów kilka o krakowskiej  modzie
29 października 2017,  godz. 11:00 i 15:00
Pałac Krzysztofory

Zapraszamy na warsztaty przyszłe projektantki i przyszłych projektantów mody!
W modzie każdy znajdzie coś dla siebie! I miłośnicy klasycznej elegancji, i fani ubioru, który może przypominać… kosmiczny statek. Podczas naszego spotkania zapoznamy się z historią współczesnej mody, także tej krakowskiej. Jak ubierały się krakowskie modnisie z początku XX wieku? Co charakteryzuje modę najbardziej aktualną? Czy w Krakowie wciąż są popularne czerwone korale? Jakie elementy z tradycyjnego stroju krakowskiego są obecne we współczesnych ubiorach? Czy możemy mówić o czymś takim jak styl krakowski w modzie?
Zapraszamy dzieci w wieku 6-9 lat na warsztaty w ramach Muzeomanii z cyklu Akademia Małego Odkrywcy. Prowadzenie: Magdalena Smaga (MHK).
Obowiązuje rezerwacja miejsc: info@mhk.pl
Koszt 5 zł od osoby

Czy i jak motywować dzieci