Wydarzenia MHK dla dzieci w maju

różne oddziały MHK
📅 sobota 27.05.2017 do niedziela 28.05.2017
warsztaty czytania zaczarowany krakow
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na następujące wydarzenia dla dzieci!

MUZEUM DLA DZIECI

MAŁY KRÓL KURKOWY
27 maja 2017, godz. 10.00
Celestat, ul. Lubicz 16
16 edycja konkursu o tytuł MAŁEGO KRÓLA KURKOWEGO
Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Michał Niezabitowski oraz Starszy Bractwa Towarzystwa Strzeleckiego „Bractwo Kurkowe” w Krakowie Henryk Kuśnierz zapraszają do udziału konkursie, adresowanym do uczniów klas V i VI szkół podstawowych o tytuł Małego Króla Kurkowego. Przyjdź 27 maja 2017 do Celestatu na finał konkursu i festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka i  ZOSTAŃ  KRÓLEM KURKOWYM!
Na każdego czekają wspaniałe atrakcje – konkursy z nagrodami, pokazy walk rycerskich i tajemnicze przedstawienie. Gościem specjalnym będzie mistrz Polski w łucznictwie i olimpijczyk Krzysztof Włosik, który każdego śmiałka nauczy jak po mistrzowsku strzelać z łuku.
W finale wyłoniony zostanie zwycięzca konkursu, czyli Mały Król Kurkowy, którego INTRONIZACJA odbędzie się 3 czerwca 2017 r. o godz. 12.00 na estradzie na krakowskim Rynku Głównym.

FANTASTYCZNY OGRÓD
27 maja 2017, godz. 11.00
Miejsce zbiórki: Kamienica Hipolitów
Muzeomania, z cyklu: „Mały wielki Kraków”
Są takie ogrody w Krakowie, które kwitną cały rok. Wystarczy odwiedzić kościół franciszkanów, aby poznać piękno polskich kwiatów przedstawionych na polichromii Stanisława Wyspiańskiego. Zapraszamy na spacer, podczas którego jego uczestnicy poznają dekoracje roślinne ukryte w krakowskich świątyniach i na fasadach krakowskich kamienic.
Cykl miejskich spacerów dla dzieci w wieku 9-12 lat i ich rodziców/opiekunów. Obowiązuje rezerwacja miejsc: 12 426 50 60, info@mhk.pl

GARDEROBIANY – TEATRALNY DOM MODY
27 maja 2017, godz. 12.00
Pałac Krzysztofory
Muzeomania z cyklu: „Zagraj w teatr”: Garderobiany – teatralny dom mody.
Jakie sekrety i tajemnice skrywa garderoba aktorska? Kim jest  garderobiana?
Zapraszamy na warsztaty, w czasie których przemienimy się w garderobiany. Spróbujemy ubrać aktora w kompletny strój sceniczny i w kilka sekund pozapinać tysiące haftek, guzików, czy zawiązać paski i sznurki.
Cykl warsztatów Zagraj w teatr jest skierowany do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej poszukującej kreatywnej rozrywki. Zajęcia mają na celu rozwijanie teatralnych pasji i przybliżenie obrazu współczesnego teatru zawodowego. Zaglądając do pracowni teatralnych, uczestnicy przekonają się, czym jest magia sceny i jak ją stworzyć. Rąbka teatralnych tajemnic uchylą pracownicy Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.
Obowiązuje rezerwacja miejsc: info@mhk.pl lub 12 426 50 60.

Czy i jak motywować dzieci

WAWELSKIE OPOWIEŚCI Z PREZYDENTEM ANDRZEJEM KULIGIEM
28 maja 2017, godz. 11.00
Pałac Krzysztofory, Sala Miedziana

Zapraszamy dzieci do spotkania z cyklu Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie.
O legendach związanych z wawelskim wzgórzem opowie wiceprezydent Andrzej Kulig. Dzieci dowiedzą się, jakie tajemnice kryje w sobie Wawel, kogo można tam spotkać nocą, czy straszą tam duchy i która z wawelskich komnat jest najpiękniejsza. To będzie wyjątkowe, królewskie spotkanie połączone z nauką tańca dworskiego. Nie może Was zabraknąć!
Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 4 – 9 lat wraz z rodzicami/opiekunami. Dla dzieci został przewidziany również mały poczęstunek.