Wycieczki szkolne do najstarszej kopalni soli – Kopalni Soli Bochnia

Kopalnia Soli Bochnia mapa

niedziela 13.02.2022 do czwartek 31.03.2022

Wycieczki szkolne do najstarszej kopalni soli - Kopalni Soli Bochnia

Poznajcie nasze propozycje najlepszych wycieczek szkolnych 🙂 

Propozycje wycieczek szkolnych do kopalni soli przygotowaliśmy w taki sposób, aby zaproponować zwiedzanie najstarszej kopalni soli w Polsce w formie dostosowanej do potrzeb różnych grup wiekowych uczniów – od przedszkola do szkoły średniej.

PK__9341

Dla najmłodszych turystów przygotowaliśmy pięć programów edukacyjnych, których scenariusze oparte zostały na spotkaniach z tajemniczymi bohaterami bocheńskich legend i podań. Stanowią one doskonałą propozycję na ciekawą wycieczkę szkolną, a także nieszablonowy sposób na pierwsze spotkania z historią dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Wybierzcie najlepszy dla Was wariant zwiedzania kopalni:

  • trasa turystyczna z Ekspozycją Multimedialna ( opcja dodatkowa : podziemna przeprawa łodzią)
  • pobyty edukacyjne: to zwiedzanie według scenariusza odpowiedniego dla wieku uczestników, proponujemy następujące programy: ZAGADKOWA KOPALNIA dla klas I – III, ŚLADAMI PRACY GÓRNIKA  klasy I – III, KRÓLESTWO SKARBNIKA klasa I – III, DAR KSIĘŻNEJ KINGI klasa IV – VI. KRÓLEWSKA KOPALNIA klasy IV – VI.
  • pobyty integracyjne : PRZYGODA W SOLNYCH GÓRACH dla klas IV – VI
  • pobyty nocne w kopalni

Niech nasi mali odkrywcy w podziemiach kopalni odnajdą drogę do samodzielności, rozwiną wyobraźnię, bliżej poznają swoich kolegów i docenią troskę swoich nauczycieli.

PK__9634

Starszym uczniom proponujemy aktywną formę zwiedzania jaką jest gra integracyjna „Przygoda w solnych górach”. Poznając historię zabytkowej kopalni soli uczniowie gromadzą wiedzę, którą będą musieli jak najlepiej wykorzystać rywalizując o punkty dla swojej drużyny.

Nocleg w kopalni soli to propozycja wycieczki szkolnej połączonej z profilaktyką zdrowotną. Leczniczy mikroklimat bocheńskiej kopalni zapewnia zdrowy sen w dosłownym wymiarze.

Dlaczego Kopalnia Soli Bochnia to idealny wybór na wycieczkę szkolną?

NAJLEPSZA WYCIECZKA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY !

Pobyt w podziemiach kopalni to aktywna forma spędzenia czasu.Sceneria kopalni pobudza wyobraźnię, uruchamia procesy poznawcze, rozbudza ciekawość, buduje relacje z innymi uczestnikami wycieczki.Zwiedzanie kopalni pozostawia bezcenne wspomnienia, które będą inspirować dzieci przez kolejne miesiące, a może i lata.

NAJLEPSZA WYCIECZKA  DLA NAUCZYCIELI !

Zwiedzanie trasy turystycznej jak i pobyty edukacyjne i integracyjne to nic innego jak przeniesienie zajęć lekcyjnych do podziemi kopalni.Trasa turystyczna z ekspozycją multimedialną to lekcja historii i przyrody, dostosowana odpowiednio do wieku zwiedzających.Pobyty edukacyjne to interdyscyplinarne zajęcia łączące dziedziny historii, przyrody, języka polskiego, a nawet wychowania fizycznego.Wycieczka powinna bawić, ale też uczyć ! Kopalnia to miejsce pełne inspiracji dla uczniów, ale i dla nauczycieli. Pobyt w kopalni może uzupełnić wiele tematów podejmowanych podczas lekcji historii, przyrody, geografii, fizyki, języka polskiego.

NAJLEPSZA WYCIECZKA DLA RODZICÓW !

Rodzice mają 100 % pewności, że  dzieci odwiedzają miejsce ciekawe, bezpieczne, w którym nie tylko będą świetnie się bawić, uczyć, ale również powrócą do domu z nowymi umiejętnościami.Kopalnia to miejsce, które uczy podstaw samodzielności, rozbudza ciekawość i wyobraźnię dzieci.

WAŻNE !

Wycieczki szkolne do kopalni soli spełniają kryteria ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 25 maja 2018 r.

w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki, Dz.U. z 1 czerwca 2018 r. poz. 1055

PK__9539_1

Pobyty edukacyjne w Kopalni Soli Bochnia:

  • to aktywne uczestnictwo dzieci w zajęciach, które wspierają rozwój motoryczny i sensoryczny najmłodszych dzieci, jak i grupy uczniów klas I do VI;
  • to edukacja wynikająca z podstawy programowej połączona z dużą ilością zabawy;
  • to podróż w czasie, podczas której młodzi odkrywcy prowadzeni są przez historię kopalni soli, od średniowiecza po czasy współczesne;
  • to impuls do rozbudzenia w dzieciach ich twórczej postawy;
  • zwiedzanie kopalni rozwija spostrzegawczość i wyobraźnię, pobudza  koordynację wzrokowo-ruchową;
  • to prezentacja wykorzystania nauki w praktyce.

Zapraszamy po przygodę i edukację ! Szczegóły oferty na stronie https://bit.ly/3esi2sp

Rezerwacje : Biuro Obsługi Klienta Kopalnia Soli Bochnia, ul. Campi 15, 32-700 Bochnia, tel. 14 692 67 52, 14 692 67 54

biuro@kopalnia-bochnia.pl

Kopalnia Soli Bochnia znalazła się w gronie punktów edukacyjnych rekomendowanych w pilotażowym programie Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.

Bocheńska kopalnia znalazła się na wykazach punktów edukacyjnych dla szkół we wszystkich trzech grupach wiekowych.  I grupa – klasy I-III ze szkół podstawowych, II grupa – klasy IV-VIII ze szkół podstawowych, III grupa – szkoły ponadpodstawowe.

#PoznajPolskę, #najlepszewycieczki, #wycieczkiszkolne, #szkoła, #wycieczka, #grupy

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Kopalnia Soli Bochnia - Skarb światowego dziedzictwa UNESCO

Kopalnia Soli Bochnia - Skarb światowego dziedzictwa UNESCO

40 km na wschód od Krakowa, w najstarszym mieście Małopolski  - Bochni znajdziecie prawdziwy skarb ukryty 250 m pod ziemią, Kopalnie Soli Bochnia. Ten niezwykły, zabytkowy obiekt w 2013 roku dołączył do Listy Światowego dziedzictwa UNESCO. Od …

Więcej

Adres:

ul. Campi 15, 32-700 Bochnia

Kontakt:

+48 14 6926752,; +48 14 615 24 60
biuro@kopalnia-bochnia.pl
http://www.kopalnia-bochnia.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:wyjazdyzdrowie