Wycieczki szkolne do Kopalni Soli Bochnia

Kopalnia Soli Bochnia
🗺 mapa
📅 sobota 24.02.2024 do niedziela 31.03.2024
Wycieczki szkolne do Kopalni Soli Bochnia

Najlepsza wycieczka szkolna do najstarszej kopalni soli Kamiennej w Polsce!

W najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce, trwa sezon niskich cen!

Wiemy, że najlepsze wycieczki szkolne bawią, uczą i integrują. Tak jest właśnie w przypadku wycieczki do Kopalni Soli Bochnia, najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce.

Najstarsza kopalnia – niezwykły skarb wewnątrz ziemi.

Niespełna 40 km na wschód od Krakowa, znajduje się malowniczo położone miasto – Bochnia. To najstarsze miasto małopolski o udokumentowanym wieku. Swój rozwój i długowieczność zapewnił Bochni skarb znajdujący się w samym mieście – jest to Kopalnia Soli Bochnia, najstarsza na ziemiach polskich kopalnia soli kamiennej, wpisana na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Kopalnia pełna historii i atrakcji.

Bocheńska kopalnia bardzo chętnie odwiedzana jest przez rodziny, turystów indywidualnych jak i  zorganizowane grupy szkolne. Co  przyciąga do tego miejsca ? Przede wszystkim trasa turystyczna prowadząca przed niezwykłe solne podziemia wyposażona w  Ekspozycję Multimedialną. Ciekawe, stare urządzenia górnicze, połączone z nowoczesnymi projekcjami multimedialnymi pokazują dawne techniki górnicze, prezentują rozwój kopalni na tle dziejów historycznych w formie przystępnej dla najmłodszych, ale również atrakcyjnej dla dorosłych uczestników wycieczek. Jedną z atrakcji z której skorzystamy podczas zwiedzania jest przejazd kolejką górniczą. Niezwykłym doświadczeniem jest też przeprawa łodzią przez zalany solanką chodnik.

Kopalnia z dobrym klimatem i pewną pogodą.

W żadnym miejscu nie otrzymamy gwarancji dobrej, niezmiennej pogody, chyba że, wybieramy się do kopalni. Przez cały rok w tym niezwykłym miejscu panuje taka sama temperatura, która wynosi ok 16.st C. Zimą zwiedzanie odbywa się w prawdziwie wiosennej temperaturze, w lecie odczuwalny jest przyjemny chłód. Takie warunki sprzyjają planowaniu wycieczek, jak również spontanicznym odwiedzinom w tym niezwykłym miejscu. W kopalni panuje unikalny mikroklimat charakterystyczny dla solnych wyrobisk , warto o tym pamiętać szczególnie wczesną wiosną w okresie nasilających się alergii.

Kopalnia pełna zabawy, nauki i integracji .

NAJLEPSZA WYCIECZKA SZKOLNA  DLA DZIECI I MŁODZIEŻY !

 • Pobyt w podziemiach kopalni to aktywna forma spędzenia czasu.
 • Sceneria kopalni pobudza wyobraźnię, uruchamia procesy poznawcze, rozbudza ciekawość, buduje relacje z innymi uczestnikami wycieczki.
 • Zwiedzanie kopalni pozostawia bezcenne wspomnienia, które będą inspirować dzieci przez kolejne miesiące, a może i lata.

NAJLEPSZA WYCIECZKA  DLA NAUCZYCIELI !

 • Zwiedzanie trasy turystycznej jak i pobyty edukacyjne i integracyjne to nic innego jak przeniesienie zajęć lekcyjnych do podziemi kopalni.
 • Trasa turystyczna z ekspozycją multimedialną to lekcja historii i przyrody, dostosowana odpowiednio do wieku zwiedzających.
 • Pobyty edukacyjne to interdyscyplinarne zajęcia łączące dziedziny historii, przyrody, języka polskiego, a nawet wychowania fizycznego.
 • Wycieczka powinna bawić, ale też uczyć ! Kopalnia to miejsce pełne inspiracji dla uczniów, ale i dla nauczycieli. Pobyt w kopalni może uzupełnić wiele tematów podejmowanych podczas lekcji historii, przyrody, geografii, fizyki, języka polskiego.

 NAJLEPSZA WYCIECZKA DLA RODZICÓW !

 • Rodzice mają 100 % pewności, że dzieci odwiedzają miejsce ciekawe, bezpieczne, w którym nie tylko będą świetnie się bawić, uczyć, ale również powrócą do domu z nowymi umiejętnościami.
 • Kopalnia to miejsce, które uczy podstaw samodzielności, rozbudza ciekawość i wyobraźnię dzieci.

 

Wycieczki szkolne do kopalni soli spełniają kryteria ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 25 maja 2018 r. w sprawie warunków i sposobu organizowania przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki krajoznawstwa i turystyki, Dz.U. z 1 czerwca 2018 r. poz. 1055

Kopalnia pełna wiedzy i nauki – pobyty edukacyjne .

Dla uczniów i nauczycieli odwiedzających najstarszą kopalnię soli w Polsce przygotowaliśmy aż sześć programów edukacyjnych, których scenariusze oparte zostały na spotkaniach z bohaterami bocheńskich legend i podań oraz postaciami historycznymi. Stanowią one doskonałą propozycję na ciekawą wycieczkę szkolną, a także nieszablonowy sposób na pierwsze spotkania z historią dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Pobyty edukacyjne w Kopalni Soli Bochnia:

Depresja dzieci i młodzieży - kurs online
 • to aktywne uczestnictwo dzieci w zajęciach, które wspierają rozwój motoryczny i sensoryczny najmłodszych dzieci, jak i grupy uczniów klas I do VI;
 • to edukacja wynikająca z podstawy programowej połączona z dużą ilością zabawy;
 • to podróż w czasie, podczas której młodzi odkrywcy prowadzeni są przez historię kopalni soli, od średniowiecza po czasy współczesne;
 • to impuls do rozbudzenia w dzieciach ich twórczej postawy;
 • zwiedzanie kopalni rozwija spostrzegawczość i wyobraźnię, pobudza koordynację wzrokowo-ruchową;
 • to prezentacja wykorzystania nauki w praktyce.

 

Sprawdź proponowane programy edukacyjne: https://kopalnia-bochnia.pl/dladzieci/index

Kopalnia  pełna inspiracji.

Bocheńska kopalnia często porównywana jest przez najmłodszych turystów do światów znanych z gier komputerowych, książek, lub filmów. Panująca w kopalni aura tajemniczości pobudza ich wyobraźnię. Stanowiska multimedialne, zjazd windą pod ziemię, przejazd kolejką górniczą, łódki, boisko i plac zabaw dla dzieci, zachęcają  do aktywności intelektualnej i fizycznej

Ważne informacje dla rodziców i organizatorów wycieczek

Wybierając się do bocheńskiej kopalni należy pamiętać o wygodnym, pełnym obuwiu i wierzchnim okryciu (przez cały rok). Pamiętajmy, że przebywając pod ziemią jesteśmy pod opieką wykwalifikowanego przewodnika, który nie tylko barwnie opowie o historii i atrakcjach miejsca, ale również będzie chętnie służyć nam pomocą. Pod ziemią znajduje się punkt gastronomiczny. Zorganizowane grupy szkolne mogą podczas dokonywania rezerwacji pobytu zamówić również gorący posiłek .

Kopalnia Soli Bochnia sp. z o.o.

Ul. Campi 15 , 32- 700 Bochnia

Rezerwacje:  Biuro Obsługi Klienta : 14 6926752, 14 6926754

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE : www.kopalnia-bochnia.pl

Kopalnia Soli Bochnia - najlepsza w Ferie Zimowe 2024 Projekt bez nazwy (11) PK__9539_1

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent