Wycieczka i warsztaty plastyczne dla Dzieci w Poznaniu

sobota 01.10.2011 do piątek 16.12.2011

Wycieczka i warsztaty plastyczne dla Dzieci w Poznaniu

Wycieczki dla dzieci zabytkowym tramwajem.
Od października do grudnia podczas niezwykłych wycieczek zabytkowym tramwajem dzieci będą miały okazję poznać zabytki i historię Poznania.

 

Wydawnictwo Miejskie Posnania, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. i Klub Miłośników Pojazdów Szynowych zapraszają dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych (klasy 1-3) na wycieczki zabytkowym tramwajem przez Poznań. Podczas przejazdów o Poznaniu i jego dziejach w ciekawy sposób opowie przewodnik miejski, Maja Rausch.

"Jadę tramwajem i Poznań poznaję" – to propozycja wycieczki opracowana na podstawie książki Elizy Piotrowskiej pod takim właśnie tytułem. Godzinne wycieczki tramwajem dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych (klasy I-III) będą się odbywały od października do grudnia 2011 roku w dni robocze (godzina do uzgodnienia, między 9 a 14).

Więcej informacji o koszcie uczestnictwa, organizacji, składaniu zamówień:
www.mpk.poznan.pl
MPK Poznań Spółka z o.o.
ul. Głogowska 131/133, 60-244 Poznań
godz. 7.00-14.00
tel. 61 839 63 30, faks 61 839 63 09
e-mail: zamowienia_tramwaj@mpk.poznan.pl

Trasa wycieczki "Jadę tramwajem i Poznań poznaję":

ul. ZEYLANDA (przy Starym Zoo) – Zwierzyniecka – Kraszewskiego – Dąbrowskiego – Roosvelta – most Dworcowy – Królowej Jadwigi – Strzelecka – Marcinkowskiego – pl. Wolności – Gwarna – Św. Marcin – Marcinkowskiego – Podgórna – Dowbora-Muśnickiego – most św. Rocha – Jana Pawła II – Wyszyńskiego – Estkowskiego – Małe Garbary – pl. Wielkopolski – 23 Lutego – Mielżyńskiego – Fredry – Roosvelta – ZEYLANDA.

"Tramwajem przez Poznań" – wycieczki po Poznaniu połączone z warsztatami plastycznymi dla dzieci.

Po każdej wycieczce odbędą się warsztaty plastyczne, utrwalające wiedzę o mieście. Zapraszamy dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych (klasy I-III). Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom i książeczkę Mai Rausch z rysunkami do kolorowania lub zagadkami do rozwiązania.

Półgodzinne wycieczki tramwajem po Poznaniu połączone z warsztatami plastycznymi dla dzieci w Centrum Informacji Miejskiej będą się odbywały od października do grudnia, od poniedziałku do piątku, między godziną 8 a 10.

Trasa wycieczki "Tramwajem przez Poznań":

ZAWADY – rondo Śródka – Wyszyńskiego – Estkowskiego – Małe Garbary – pl. Wielkopolski – 23 Lutego – pl. Cyryla Ratajskiego – Mielżyńskiego – Fredry – most Teatralny – Roosvelta – rondo Kaponiera – Św. Marcin – Al. Marcinkowskiego – pl. Wolności – CENTRUM INFORMACJI MIEJSKIEJ

Więcej informacji o koszcie uczestnictwa, organizacji, składaniu zamówień:

www.mpk.poznan.pl
MPK Poznań Spółka z o.o.
ul. Głogowska 131/133, 60-244 Poznań
godz. 7.00-14.00
tel. 61 839 63 30, faks 61 839 63 09
e-mail: zamowienia_tramwaj@mpk.poznan.pl

Warsztaty plastyczne mogą się również odbyć niezależnie od wycieczek, w przedszkolu lub w szkole. Informacje i zamówienia: Maja Rausch, tel. 798 48 99 76, e-mail: majra@vp.pl.

źródło www.poznan.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie