Wychowanie bez przemocy. Bezpłatny warsztat dla rodziców. Zapisy

ul. Oleandrów 6, Warszawa mapa

piątek 10.06.2016 do poniedziałek 20.06.2016

bezpłatnie

„Wychowanie bez przemocy” to bezpłatne warsztaty dla rodziców dzieci w wieku wczesnoszkolnym organizowane przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Celem warsztatu jest teoretyczne oraz praktyczne zapoznanie rodziców z zasadami wychowania opartego na koncepcji komunikacji Porozumienia bez Przemocy stworzonej przez M. Rosenberga i wykorzystanie ich w sytuacjach konfliktowych z dziećmi.

Porozumienie bez Przemocy (Nonviolent Communication – NVC), nazywane także „językiem serca”, to przypomniany i upowszechniony przez Rosenberga sposób komunikowania się z ludźmi, w którym przyczyniamy się do poprawy jakości życia, swojego i innych. Nie ma w tej metodzie niczego nowego. Rosenberg pokazał, jak mówić i słuchać, by słowa miały znaczenie, czyli były nośnikiem tego, co widzimy, słyszymy, co czujemy i czego potrzebujemy. Istotą Porozumienia bez Przemocy jest nastawienie na obserwację, nazywanie uczuć, uzewnętrznianie potrzeb i poszukiwanie najlepszej z możliwych strategii, która zaspokoi potrzebę – naszą lub drugiego człowieka. Taki sposób komunikacji pozwala ujrzeć siebie w nowym świetle, a drugiego dostrzec tak, jakbyśmy go spotkali po raz pierwszy w życiu. W takiej rzeczywistości łatwiej nawiązać bliskie relacje, być w kontakcie z samym sobą i z drugim.

Dlatego Komitet Ochrony Praw Dziecka przygotował warsztat przeznaczony dla rodziców, pragnących:

  • podnieść swoje kompetencje wychowawcze,
  • nauczyć się budowania lepszego kontaktu ze swoim dzieckiem
  • radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi bez stosowania przemocy
  • lepiej poznać samych siebie w roli rodzica
  • odkryć swoje rodzicielskie zasoby.

Czego można będzie nauczyć się na warsztatach:

  • rodzice będą się uczyć dobrej i efektywnej komunikacji z dzieckiem, rozpoznawania swoich potrzeb i potrzeb dziecka oraz wyrażania ich, nazywania uczuć własnych i uczuć dziecka oraz radzenia sobie z nimi, bezprzemocowego rozwiązywania konfliktów w relacji z dzieckiem.

Zajęcia będą miały charakter warsztatowy, czyli będą służyły rozwojowi konkretnych, praktycznych umiejętności wychowawczych, potrzebnych w codziennym kontakcie z dzieckiem. Warsztaty będą prowadzone przez dwóch trenerów-psychologów i obejmują 1 weekend, 25-26.06.2016 roku w godzinach 9.00 – 17.00, (w sumie 2 spotkania).

Zainteresowanych prosimy o jak najszybszy kontakt telefoniczny z Panią Karoliną Budzik w celu umówienia indywidualnej konsultacji psychologicznej przed rozpoczęciem warsztatu. Odbycie indywidualnej konsultacji psychologicznej jest niezbędnym warunkiem udziału w warsztacie.

Zapisy i dodatkowe informacje: tel. (22) 626-94-19,  Komitet Ochrony Praw Dziecka, ul. Oleandrów 6, Warszawa.

Udział w warsztacie jest bezpłatny! UWAGA: liczba miejsc ograniczona! Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także