Wybierz się w POLARNĄ PODRÓŻ online

Wybierz się w POLARNĄ PODRÓŻ online

online
🗺
📅 sobota 10.07.2021 do piątek 03.09.2021
Wybierz się w POLARNĄ PODRÓŻ online
Jesteś pasjonatem obszarów polarnych, a może po prostu lubisz mądrą rozrywkę i chcesz codziennie uczyć się czegoś nowego? Poznaj bezpłatną aplikację Polarna podróż (The Arctic Explorer) – dostępną po polsku i angielsku, do ściągnięcia na Android i IOS. Quiz zabierze Cię w wirtualną podróż przez Arktykę, która rozpoczyna się na Svalbardzie, gdzie Polska prowadzi badania naukowe, między innymi w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie. 

Do wyboru masz pytania z dziedziny biologii, geografii, geologii i ogólnie nauk przyrodniczych, na 3 poziomach trudności. Odpowiadając poprawnie na pytania gromadzisz punkty – „monety”, które pozwalają na „podróż” po innych częściach Arktyki – Islandii, Grenlandii, Wyspach Owczych, Skandynawii czy północnoamerykańskich obszarach polarnych. Odpowiedziom towarzyszą wyjaśnienia, zdjęcia lub odnośniki do dodatkowych materiałów.

Ale najważniejszy element to możliwość współtworzenia aplikacji przez jej użytkowników – czyli dodawania własnych pytań i odpowiedzi, również nagradzanych wirtualnymi „monetami”.

Ile wysp tworzy Svalbard? Od kiedy działa Polska Stacja Polarna Hornsund? Co przechowywane jest w Globalnym Banku na Svalbardzie? Zagraj, dowiedz się, wymyśl własne pytania, zostań Arktycznym Eksploratorem! Graj wirtualnie, zdobywaj prawdziwe nagrody – za 50 punktów otrzymasz polarne puzzle, a za 100 punktów unikalne karty do gry z przepięknymi zdjęciami ze Svalbardu!

Gra dostępna na Google PlayApple Store (Arctic Explorer Game).

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie