Wybierz się w podróż do wirtualnego świata. Wyjątkowy Dzień Dziecka

📅 piątek 01.06.2018 do sobota 02.06.2018
Wstęp bezpłatny
Wybierz się w podróż do wirtualnego świata. Wyjątkowy Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka Galeria Katowicka zaprasza na podróż do fascynującego świata wirtualnej rzeczywistości. W dniach 1-2 czerwca, w godzinach od 9.00 do 21.00 na chętnych będą czekać stanowiska VR Virtuix Omni.

To pierwsze na świecie bieżnie wielokierunkowe pozwalającą na poruszanie się postaci w grach za pomocą własnego ciała. Możliwość chodzenia i biegania w 360º daje nieporównywalne z niczym zanurzenie się w akcji! Wstęp jest bezpłatny.

Gogle VR stały się przełomem, zacierając  granice pomiędzy światem realnym i cyfrowym. Dzięki nim możemy, nie wstając z fotela, przenieść się do wesołego miasteczka czy na tor wyścigowy. Co stanie się jednak, gdy fotel zastąpimy 360 – stopniową bieżnią?

Z okazji Dnia Dziecka Galeria Katowicka postanowiła sprawić odwiedzającym wyjątkowy prezent. Dwa dni niezapomnianych podróży do wirtualnego świata za pomocą platformy  Virtuix Omni. W Galerii ustawione zostaną trzy stanowiska. Każde składać się będzie z wirtualnej bieżni i 55′ monitora, na którym widoczne będą zmagania grających osób.
Gracze będą wchodzić na wklęsłą platformę w specjalnym, uzbrojonym w czujniki i ślizgacze obuwiu, następnie zostaną przypięci pasami do obrotowej obręczy i na własnych nogach przemierzą cyfrowe terytoria. Wyjątkowa zabawa gwarantowana!

W co można zagrać?

Każde ze stoisk obsługiwane będzie przez wykwalifikowanych animatorów. Będą oni obsługiwać osoby chętne do gry. Każda z grających osób spędzi w wirtualnej rzeczywistości od 5 do 15 minut – zależnie od gry jaką wybierze. Do wyboru będą gry dla dzieci z kategorii od 5 do 16 lat, od platformowo – przygodowych po Sci-Fi, fantasy czy horror.

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Dostępne tytuły:

• Coin rush