Wybierz się na WCZASY! Piknik miejski na Wyspie Sobieszewskiej

Turystyczna 1, Wyspa Sobieszewska
📅 niedziela 30.06.2019
Wybierz się na WCZASY! Piknik miejski na Wyspie Sobieszewskiej
Retro potańcówka, gry i zabawy podwórkowe, wybory Miss i Mistera turnusu. Takie atrakcje tylko na Wyspie Sobieszewskiej! 30 czerwca w godz. 11.00 – 17.00 na terenie dawnego Ośrodka Wypoczynkowo-Szkoleniowego DROGOWIEC przy ul. Turystycznej 1 odbędzie się Piknik miejski w stylu retro. Jak dojechać? Rowerami (start przejazdu o godz. 9.30 spod Bramy Żuławskiej) lub IKARUSEM (odjazdy o godz. 10.45 i 12.15 spod Dworca Gdańsk Główny PKP). Rozpocznijmy sezon letnich wczasów na Wyspie Sobieszewskiej!

Sezon na aktywne lato w mieście rozpoczniemy od Wczasów na Drogowcu, na terenie dawnego Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Drogowiec przy ul. Turystycznej 1. Charakterystyczna bryła budynku budzi wspomnienia lat 70-tych i 80-tych i w takim klimacie organizujemy całą imprezę – zapowiada Łukasz Kłos, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. Europejskiego Jamboree 2020.

Retro klimat imprezy utrzymany będzie przez specjalny wystrój, jaki szykują organizatorzy. Zapraszamy do włączenia się w piknik i przyjście w strojach z lat 70-tych i 80-tych. Mile widziane zarówno kwieciste lata 70-te, jak błysk i lycra lat 80-tych. Podczas pikniku na wszystkich chętnych czeka wata cukrowa, popcorn, woda z saturatora. Dla osób o większym apetycie swoja ofertę przygotowały foodtrucki.

Dojazd na Wyspę Sobieszewską będzie atrakcją! Zabytkowy IKARUS i przejazd rowerowy

Organizatorzy promują transport zbiorowy, trzymając się klimatów retro. Na Wyspę Sobieszewską będzie można dojechać, dzięki wsparciu Gdańskich Autobusów i Tramwajów, specjalnym, bezpłatnym autobusem. Zabytkowy IKARUS odjedzie z Dworca Głównego PKP o godz. 10.45 i 12.15. Powrót o godz. 17.00. Dla osób, które czują się na siłach przejechać spokojnym tempem dystans Gdańsk Główny – Wyspa Sobieszewska, zorganizowany jest przejazd rowerowy. Start o godz. 9.30 spod Bramy Żuławskiej na Długich Ogrodach.

Wczasy na Drogowcu. Piknik miejski w stylu retro, 30 czerwca, godz. 11.00 – 17.00

Miejsce: dawny OSW Drogowiec, ul. Turystyczna 1, Wyspa Sobieszewska

PROGRAM

10.45, 12.15 odjazd zabytkowego IKARUSA w kierunku Wyspy Sobieszewskiej | Dworzec Główny PKP

11.00 start aktywności piknikowych: gra w gumę, kapsle, klasy, dwa ognie (zbijak), skakanie przez sznura, państwa i miasta, rozgrywki w badmintona, szycie woreczków na żywność (Gdańsk bez plastiku)

15.00 wielopokoleniowa potańcówka

16.30 wyłonienie Miss i Mistera turnusu

17.00 zakończenie imprezy i odjazd Ikarusa do Gdańska

Więcej informacji: www.gdanskwyspasobieszewska.pl oraz www.facebook.com/TerazWyspaSobieszewska/

Piknik organizowany jest w ramach działań programu Społecznego Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej, który prowadzony jest przez Miasto Gdańsk w związku z przygotowaniami do Europejskiego Jamboree 2020.