Wspólna Niedziela na Zamku

Miejsce wydarzenia: Centrum Kultury Zamek

Data wydarzenia: niedziela 01.07.2018

Wspólna Niedziela na Zamku

Podczas Wspólnych Niedziel na Zamku spotkamy się m.in. z ekologami, obrońcami praw dziecka i praw kobiet, ze stowarzyszeniami dbającymi o godność ludzi starszych czy monitorującymi sprawowanie władzy. O wolności lub jej braku będziemy wspólnie dyskutować podczas posiłków, za pomocą filmów i nie tylko.

Nie zabraknie warsztatów dla dzieci i poznawania Zamku oraz zwiedzania aktualnych wystaw z przewodnikiem. 

POMOC to temat lipcowej Wspólnej Niedzieli na ZAMKU, podczas której razem zastanowimy się nad jej różnymi wymiarami. Będzie to okazja, żeby zrobić zakupy w słusznej sprawie. Przewietrzymy magazyny, pawlacze, schowki, biura i otworzymy charytatywne „Targi poMOCy” z przeróżnymi zamkowymi skarbami. Zebrane środki przeznaczymy na cele statutowe trzech organizacji, dla których niesienie pomocy to codzienność.
W programie także warsztaty dla dorosłych i najmłodszych, pokaz filmowy, a na koniec dnia opowieść o tym w jaki sposób można nieść pomoc w internecie.

1 lipca w godzinach 11:15 – 20:15

11.15 – Wykład o historii zamku, prowadzenie: Janusz Pazder, hol balkonowy, wstęp wolny

12.00 Zwiedzanie zamku z przewodnikiem, zbiórka: Hol Wielki, wstęp wolny

13.00 – 15.00 Targi PoMOCy
W ramach targów nadamy drugie życie przedmiotom zamkowym. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby zakupić książki, wazony, unikatowe fotografie, obrazy, rękodzieła a nawet kultowy stary telefon. Zysk przeznaczony zostanie na cele statutowe trzech organizacji: Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, Grupa Animacji Społecznej „REZERWAT”, Poznańska Garażówka. Dodatkowo podczas targów będzie można bliżej zapoznać się z pomocową działalnością całej trójki.

13.30 – 15.00 – warsztaty dla dzieci, prowadzenie Maja Brzozowska, zbiórka: Hol Wielki, wstęp wolny
Najmłodsi uczestnicy wspólnie z Mają Brzozowską zastanowią się co to znaczy pomagać. A ponieważ dla nich nic nie będzie niemożliwe to dokonają tego podczas wspólnego działania, nieskrępowanego ruchu, nicnierobienia, szalonych wygłupów i całkiem poważnych rozmów.

13:45 Warsztaty dla dorosłych Wielkopolskiego Banku Żywności, zbiórka: Hol Wielki, wstęp wolny
Wielkopolski Bank Żywności bezpłatnie pozyskuje nadwyżki żywności i bezpłatnie je rozdaje. Żywność kieruje do osób potrzebujących poprzez organizacje charytatywne zajmujące się bezpośrednio dożywianiem. Dowiedz się w jaki sposób nie marnując jedzenia możesz jednocześnie pomagać innym.

17:00 Pokaz filmu „Opiekun”, reż. M. Franco, Francja 2015, 93’, Kino Pałacowe, bilety: 1 zł.

18:45 INTERNET – wirtualna przestrzeń realnej pomocy. Opowieść praktyczki, prowadzenie: Weronika Zawadzka, Balkon Holu Balkonowego, wstęp wolny
Interesujesz się alternatywnymi modelami pomagania, myślisz o crowdfundingu w swoich działaniach? A może masz już pierwszą kampanię społeczną za sobą, a kolejną chcesz zrobić jeszcze lepiej? Dzięki Weronice Zawadzkiej dowiesz się, kiedy najlepiej sięgnąć po to narzędzie i jak przygotować się do kampanii.

 

Wspólne Niedziele na Zamku rozpoczną całoroczny projekt „Pochwała wolności”, który powstał z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Istotą projektu będzie refleksja nad ideą wolności oraz budowanie świadomej, aktywnej i odpowiedzialnej wspólnoty.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Wspólna Niedziela na Zamku

Adres:

ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań


Kontakt:

061 64 65 200
sekretariat@zamek.poznan.pl
http://www.zamek.poznan.pl
facebook

Gwiazdkowe prezenty od 5.10.15.

Zobacz także