Wrzesień w Muzeum Fotografii w Krakowie

Muzeum Fotografii w Krakowie mapa

piątek 27.09.2019 do niedziela 29.09.2019

Wrzesień w Muzeum Fotografii w Krakowie

Zapraszamy na  wrześniowe wydarzenia organizowane w Muzeum Fotografii w Krakowie.

Piątek, 27 września 2019 r., godz. 11.00
Spotkanie warsztatowe w przestrzeni „Wystawy stałej – Portret”

W każdym zdjęciu ukryta jest jakaś historia. Oglądając fotografie w starych albumach dopowiadamy sobie do nich opowieści o życiu ludzi, których nie poznaliśmy, anegdoty o wydarzeniach, w których nie braliśmy udziału. Wspomnienia mieszają się z wyobrażeniami. Czy prawdziwe historie zdjęć są dziś dla nas ważne i interesujące? A może wolimy od nich fikcję, którą sami kreujemy?

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią wnikliwie przyglądać się, słuchać i rozmawiać.
Zachęcamy do przyniesienia na spotkanie kilku własnych zdjęć, z którymi związane są ważne dla Państwa wspomnienia.

Cena: 1 zł
Miejsce: Muzeum Fotografii w Krakowie
Królowej Jadwigi 220, Kraków
Informacje: tel. 12 634 59 32 w. 31, magdalena.guzik@mhf.krakow.pl
Prowadzenie: Maria Masternak

Maria Masternak– historyk sztuki i specjalistka ds. edukacji w Muzeum Fotografii w Krakowie. Interesuje się szeroko pojętą kulturą wizualną, a szczególną przyjemność przynosi jej odnajdywanie inspiracji malarstwem w popkulturze.

 

Sobota, 28 września 2019 r., godz. 11.30
CZAS I ŚWIATŁO. Fotograficzne warsztaty portretu 

Fotografia jest sztuką obserwacji. Jej sekretem jest czas. Istotą światło. A czym jest portret? Czy zawsze musi być na nim twarz? A ile w nim jest nas samych? I jak ważna jest relacja pomiędzy fotografowanym a fotografującym. W czasie trwania warsztatów spróbujemy odpowiedzieć na pytania jak widzimy innych i jak widzimy siebie. Porozmawiamy o pierwszych zdjęciach, na których pojawił się człowiek. I kosmicznym selfie nie do przebicia. A potem wspólnie, wyczuleni na światło, stworzymy portrety, do których tłem może być zabytkowa przestrzeń Strzelnicy i ogród wokół niej. Na zakończenie omówimy powstałe prace i zastanowimy się, czy dzięki nim dowiedzieliśmy się czegoś nowego również o sobie.

Prosimy o zabranie ze sobą cyfrowego aparatu fotograficznego (warsztaty nie będą polegały na nauce technicznej obsługi aparatu).

Cena: 1 zł

Miejsce: Muzeum Fotografii w Krakowie
Królowej Jadwigi 220, Kraków
Ilość miejsc ograniczona. O udziału w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy i informacje: tel. 12 634 59 32 w. 31, magdalena.guzik@mhf.krakow.pl
Zapisy przyjmujemy do 27 września, do godz. 15:00.
Prowadzenie: Magdalena Guzik i Maria Masternak

Magdalena Guzik – studiowała fotografię w Warszawskiej Szkole Fotografii, jest również absolwentką filologii polskiej UJ. Specjalizuje się w fotografii dokumentalnej i portretowej. Założyła pracownię Fotoczuła. W fotografii lubi światło zastane. Podróżuje nieśpiesznie. Obecnie stażystka w Dziale Upowszechniania Muzeum Fotografii w Krakowie.

Maria Masternak – historyk sztuki i specjalistka ds. edukacji w Muzeum Fotografii w Krakowie. Interesuje się szeroko pojętą kulturą wizualną, a szczególną przyjemność przynosi jej odnajdywanie inspiracji malarstwem w popkulturze.

 

Niedziela, 29 września 2019 r., godz. 11.00
Oprowadzanie po „Wystawie stałej – Portret”

Aktualną odsłonę wystawy stałej w Muzeum Fotografii w Krakowie poświęcamy portretowi fotograficznemu. Celem wystawy jest zasygnalizowanie wieloaspektowości fenomenu portretu fotograficznego, pokazanie jego ewolucji podporządkowanej zarówno ograniczeniom i możliwościom technologicznym, jak i zmianom kulturowym oraz społecznym zachodzącym w świecie.

Cena: 1 zł

Miejsce: Muzeum Fotografii w Krakowie
Królowej Jadwigi 220, Kraków
Informacje: tel. 12 634 59 32 w. 31, magdalena.guzik@mhf.krakow.pl
Oprowadzanie: Marta Miskowiec

Marta Miskowiec – antropolog kultury, kurator wystaw, autor tekstów z zakresu historii i teorii fotografii, pracuje w Muzeum Fotografii w Krakowie.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także