WrocloveUkraina – Piknik na Wyspie

📅 sobota 02.06.2018
Udział bezpłatny
WrocloveUkraina - Piknik na Wyspie

Serdecznie zapraszamy na pierwszą część II Festiwalu WROCloveUKRAINA – święta twórczej współpracy Wrocławian i wrocławskich Ukraińców – budujących wspólną tożsamość wielokulturowego miasta. Głównym wydarzeniem letniej odsłony będzie rodzinny piknik w sercu Wrocławia – na Wyspie Słodowej.

W sobotę 2 czerwca zapraszamy wszystkich do płynnie przenikających się stref: kultury, warsztatów i relaksu (sportowej oraz chillout), w których będzie można aktywnie i na różne sposoby spędzić czas – albo po prostu odpocząć.

Na wyspie swoje stanowiska będą miały wrocławskie instytucje, fundacje, komitety społeczne i stowarzyszenia działające na rzecz dzieci, integracji społecznej, imigrantów, kultury i sztuki. Uruchomione zostaną też punkty informacyjne oraz językowe, w strefie kulinarnej zaparkują wrocławskie FOOD TRUCKI a zwieńczeniem pikniku będą koncerty.

PROGRAM
– 10:00 – 13:00 „MIESZKAŃCY WROCŁAWIA” – gra miejska dla dzieci przygotowana przez Radę Osiedla Stare Miasto
– 13:00 – OTWARCIE PIKNIKU – warsztaty muzyczne dla dzieci prowadzone przez zespół DAGADANA,
a następnie konkursy, warsztaty (od plastycznych i muzycznych po kreatywności i kulinarne), występy i prezentacje (m.in. patrol konny Straży Miejskiej), otwarte spotkanie polsko-ukraińskiego Speaking Clubu, dmuchańce, zabawy i gry (sportowe, planszowe i umysłowe) oraz wiele innych wydarzeń dla osób w każdym wieku.
– 18:00 – PENSIYA (IF) – spontaniczny koncert ukraińskiej grupy z udziałem mieszkańców Wrocławia. Zapraszamy do wspólnego występu w super orkiestrze (mile widziany własny instrument muzyczny).
–  20:30 – DAGADANA + PRZYJACIELE – koncert na 10-lecie polsko-ukraińskiego zespołu.

Do zobaczenia na Wyspie Słodowej!

www.wrocloveukraina.eu